Gausus sniegas paliko be elektros

Gausus sniegas paliko be elektros / Elektros laidai nukrito ant Gruodžio 17-osios gatvės. Įvykio vietą teko saugoti policijos pareigūnams.

Iškritęs sniegas dalį rajono gyventojų ne tik privertė likti namuose, bet ir paliko be elektros, telekomunikacijų ir šildymo. Kai kuriems nepertraukiamas snygis tapo tikra stichine nelaime.

Energijos skirstymo operatoriaus (ESO) duomenimis, sausio 26 d. vakarą visoje Lietuvoje be elektros buvo apie 21 tūkst., o sausio 27 d. – apie 55 tūkst. namų ūkių. Daugiausia gedimų fiksuota Vilniaus ir Utenos regionuose.

Utenos regione, kuriam priskirtas ir Ukmergės rajonas, be elektros liko apie 16 tūkst. vartotojų. Be elektros liko ne tik atskirų gatvių atkarpos, bet ir ištisi kvartalai. Elektros neteko Vilniaus, Dariaus ir Girėno, Vasarnamių, Šaltalankių, Jaunimo, Miškų, Gruodžio 17-osios, Liūnų, Vyšnių, Tujų, Ąžuolų, Uosių, Krekšlių, Putinų gatvių gyventojai. Elektros nebuvo Šlapių priemiestyje, Dukstynos, „Pušelės“ ir Jogvilų soduose, Žaliajame vienkiemyje.

Kaip pranešė ESO ryšių su visuomene projektų vadovas Paulius Kalmantas, pagrindinė elektros energijos tiekimo sutrikimų priežastis – krentančio šlapio sniego apdraba, kuri kaupiasi ant medžių. Neatlaikę sniego svorio, medžiai ar jų šakos lūžta ir virsta ant skirstomojo elektros tinklo oro linijų. Pagrindiniai gedimai yra nutrūkę laidai ir užvirtę medžiai ant linijų, taip pat pavieniai atvejai, kai nulaužtos net elektros linijos atramos.

Įmonės atstovo teigimu, gavus perspėjimą apie pavojingas oro sąlygas, ESO sustiprino pajėgas gedimams likviduoti – sutrikimai šalinti visą trečiadienio naktį.

Trečiadienio ryto duomenimis, elektros energijos tiekimas šalyje buvo atnaujintas 250 tūkst. klientų, įskaitant ir trumpalaikius gedimus. Tačiau kai kurie vartotojai be elektros turėjo išbūti daugiau nei parą. Likusios be elektros ir be šildymo, šalo šeimos su mažais vaikais, dirbantieji nuotoliniu būdu iš namų negalėjo to daryti be interneto.

 Trečiadienį gedimai toliau buvo šalinami, dirbo apie 250 brigadų. „Pajungti beveik visi įmanomi pajėgumai, pasitelktos papildomos pajėgos iš kitų regionų, kur gedimų nėra arba jų mažiau“, – rašoma ESO atstovo pranešime.

Teigiama, kad prioritetas buvo tiems gyventojams, kurie be elektros ilgiausiai. „Skirtingiems klientams gali skirtis tiekimo linijos, gedimo sudėtingumas. Tai – viena iš priežasčių, kodėl vieniems gyventojams toje pačioje gyvenvietėje atstatome elektros tiekimą greičiau, nei kitiems.“

Nepaisant pastangų, elektros atstatymas užtruko. Trečiadienį į mūsų redakciją skambinę Krekšlių kvartalo gyventojai tikino elektros neturintys nuo antradienio 11 val. „Esame neviltyje – suges visos šaldiklyje laikomos maisto atsargos, nebegalime niekam prisiskambinti, nes išsikrovė telefonai“, – pasakojo žmonės.

Ukmergės rajono savivaldybės administracijos direktorius Darius Varnas trečiadienį sakė, kad, sulaukęs gyventojų skambučių, susisiekė su ESO vadovybe, kuri patikino, jog Krekšliuose elektros tiekimas atstatytas. Tačiau skambučiai iš Krekšlių gatvės nesiliovė ir po to, todėl direktorius vyko aiškintis į vietą.

Jis informavo, kad be elektros liko ir seniūnijų gyventojai – Vidiškių, Žemaitkiemio. Elektros gedimas įvyko aukštos įtampos trasoje, nuvirtus stulpui, todėl elektros tiekimas sutriko daugelyje vietų. Gyventojų paprašė kantrybės ir susitelkimo, o ESO pažadėjo dirbti ir naktį.

Tačiau ketvirtadienio rytą Tujų, Topolių, Ąžuolų gatvių gyventojai vis dar buvo be elektros.

Administracijos direktoriaus žiniomis, Krekšlių kvartale elektros tiekimas liko neatstatytas, nes ten medžių šakos užkritusios ant laidų ir nebuvo jų kam pašalinti – visos pajėgos sutelktos į mišką, kuriame nuvirto stulpas. Ten – ypatinga situacija: reikia specialios technikos, bokštelio, galbūt prireiks kirpti ir jungti laidus.

Privažiavimas iki nuvirtusio stulpo miške administracijos direktoriaus nurodymu buvo nuvalytas.

D.Varnas kalbėjo, kad jeigu elektra nebus atstatyta iki savaitgalio, kada žada didesnį šaltį, savivaldybė spręs klausimą, kaip aprūpinti gyventojus elektra kitais būdais – galbūt nupirks generatorius ar ieškos kitų išeičių.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *