Fejerverkų prašo nenaudoti

Fejerverkų prašo nenaudoti / Fejerverkų garsai gąsdina gyventojus. Gedimino Nemunaičio nuotr.

Ukmergiškis Rimantas sakė naktį iš penktadienio į šeštadienį negalėjęs miegoti dėl fejerverkų.

Pasakojo vidurnaktį pabudęs nuo duslaus sprogimų garso, kuris buvo labai panašus į per televizijos reportažus girdimus sprogimų garsus Ukrainoje. „Atsikėlęs žiūrėjau pro langą į Vilniaus pusę, ar nesimato pašvaisčių“, – dalijosi savo nerimu ukmergiškis. Jis svarstė, ar neturėtų bent jau šiuo metu, kai Ukrainoje vyksta karas, o Lietuvoje paskelbta nepaprastoji padėtis, pirotechnikos priemonės būti uždraustos ar bent ribojamos. „Kodėl leidžia šaudyti naktį?“ – klausė jis. Ar tai nepažeidžia ramybės laiko, kada negalima triukšmauti.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Ukmergės rajono policijos komisariato Reagavimo skyriaus viršininkas Vladas Butkus informavo, kad pagal dabar galiojančius reikalavimus pirotechnikos priemones draudžiama naudoti nuo 22.00 val. iki 8.00 val. (išskyrus švenčių dienas, taip pat per masinių pramogų renginius, kuriuos organizuoti yra išduoti leidimai).

V.Butkus priminė ir kitus galiojančius ribojimus. Fejerverkų negalima naudoti prie vaikų darželių, gydymo ir reabilitacijos įstaigų. Draudžiama naudoti pirotechnikos priemones arčiau kaip 30 metrų nuo mokyklų. Taip pat draudžiama jas parduoti ir naudoti asmenims iki 14-os metų, o tam tikrų kategorijų fejerverkus – asmenims, neturintiems 18-os metų.

Ribojimus nepaprastosios padėties metu turėtų svarstyti ir priimti Vyriausybė. Tačiau kol kas neatsirado nei asmenų, nei institucijos, kas inicijuotų tokį svarstymą.

Vidaus reikalų ministerijos Strateginės komunikacijos skyriaus patarėja Miglė Angelou sakė, kad Vidaus reikalų ministerija šiuo įtemptu laiku, kai visuomenė yra sunerimusi dėl karo Ukrainoje, prašo visų laikytis rimties ir būti sąmoningus.

Patarėja informavo, kad Civilinių pirotechnikos priemonių apyvartos kontrolės įstatymas savivaldybės tarybai suteikia teisę nustatyti vietas, kuriose būtų draudžiama naudoti civilines pirotechnikos priemones.

„Taigi, drausti ar riboti naudoti pirotechnikos priemones tam tikrose vietose, jei tai kelia pavojų žmonių saugumui ir viešajai tvarkai, asmenų ir turto saugumui, gali kiekvieno miesto savivaldybės taryba“, – sakė M. Angelou.

Patarėja tuo pačiu paragino, kad žmonės skirtų laiko būtiniausioms žinioms, kaip apsaugoti save ir kitus, iškilus tikram pavojui. „Apie institucijų ir gyventojų pasirengimą ekstremaliosioms situacijoms daug naudingos informacijos galima rasti interneto svetainėje www.lt72.lt. Joje pateikti praktiniai patarimai, kaip realaus pavojaus atveju veiktų gyventojų perspėjimo sistema, kas numatyta kolektyvinei gyventojų saugai, ką reikėtų patiems padaryti dėl savo ir šeimos narių saugumo“, – priminė ji.

Klausimas dėl fejerverkų keliamas ir kitose savivaldybėse. Ypač jautriai reaguoja į šūvius ir bombardavimą primenančius garsus nuo karo bėgantys ir Lietuvoje apsistojantys ukrainiečiai. Todėl gyventojai, švenčiantys asmenines šventes, raginami susilaikyti nuo fejerverkų. Kelių šalies savivaldybių – Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Trakų, Alytaus – atstovai pranešė, kad fejerverkų nebus šių miestų renginiuose, paragino jų atsisakyti ir gyventojus.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *