Erekcijos sutrikimai: kokios priežastys juos lemia ir kaip jų išvengti?

Autorius Ukmergės žinios

Dažnam vyrui erekcijos sutrikimai yra skaudi ir nepatogi tema. Vis dėlto tai gana dažna problema, su kuria įvairiais savo gyvenimo tarpsniais susiduria daugelis vyrų. Šis sutrikimas gali turėti didelę neigiamą įtaką emocinei ir fizinei sveikatai, o taip pat pakenkti santykiams ir gyvenimo kokybei. Tačiau svarbu suvokti, kad erekcijos sutrikimai gali būti sėkmingai gydomi, tačiau svarbu laiku kreiptis pagalbos į medikus. Tačiau dar geriau iš anksto žinoti priežastis ir išvengti erekcijos disfunkcijos.

Kokios yra erekcijos sutrikimų priežastys?

Būtina paminėti, kad erekcijos sutrikimai gali būti tiek fizinės, tiek psichologinės kilmės. Dažniausiai juos lemia sudėtingos priežastys, apimančios keletą veiksnių. Kalbant apie fizines problemas, viena dažniausių yra kraujotakos problemos, sukeltos aterosklerozės (arterijų susiaurėjimo dėl per didelio cholesterolio kiekio) arba hipertenzijos. Hormoniniai pokyčiai taip pat gali lemti erekcijos disfunkciją, todėl svarbu stebėti savo būklę, reguliariai tikrinti skydliaukę ir insulino toleravimą.

Dėl psichologinių priežasčių erekcijos sutrikimai dažniau kyla jaunesnio amžiaus vyrams. Juos gali lemti stresas, nerimas, baimė, nepasitikėjimas savimi lytinio akto metu, depresija, santykių problemos, kurios kelia emocinę įtampą.

Neigiamos įtakos erekcijai gali turėti ir netinkamo gyvenimo būdo pasirinkimas. Tokie žalingi įpročiai kaip rūkymas, alkoholis, narkotinių medžiagų vartojimas kenkia visam organizmui, tačiau svarbausia – sukelia kraujagyslių pažeidimus.

Taip pat erekcijos sutrikimai gali būti ir tam tikrų medikamentų vartojimo ar ligų padarinys, todėl svarbu tinkamai rūpintis savo sveikata, vengti komplikacijų.

Kaip išvengti erekcijos sutrikimų?

Erekcijos sutrikimai gali būti išgydomi ne visada, tačiau verta pabandyti. Dažniausiai pagalba nėra efektyvi tiems vyrams, kurie su erekcijos disfunkcija susiduria dėl tam tikrų medicininių būklių, genetinių priežasčių.

Dažnai erekcijos sutrikimai yra gydomi gyvenimo būdo pokyčiais. Sveika ir subalansuota mityba, reguliarus fizinis aktyvumas, streso valdymas, žalingų įpročių atsisakymas – visa tai padeda pagerinti bendrą savijautą ir sumažina erekcijos sutrikimų riziką. Svarbu stebėti ir sveikatos rodiklius, todėl nevenkite periodinių sveikatos patikrinimų. Tyrimai padeda kontroliuoti tokias ligas kaip cukrinis diabetas, aukštas kraujospūdis, hormonų sutrikimai – tai gali turėti tiesioginį poveikį ir erekcijai.

Erekcijos sutrikimai, priklausomai nuo kilmės, gali būti gydomi ir medikamentais, terapiniu metodu, psichoterapija, retais atvejais gali prireikti operacijos.

Kada kreiptis į gydytoją?

Su gydytoju pasikonsultuoti rekomenduojama tada, jei erekcijos sutrikimai pasireiškia reguliariai, kelia diskomfortą. Nelaukite, kol problema praeis savaime, nes situacija gali tik pablogėti. Iš karto pradėkite įgyvendinti gyvenimo būdo pokyčius, o jei įtariate psichologines priežastis, kreipkitės į psichoterapeutą.

Svarbu neprarasti vilties ir nepasiduoti – su erekcijos sutrikimais susiduria daugybę vyrų, tai natūrali ir sėkmingai gydoma problema. Medikai gali padėti net ir tiems vyrams, kurie su erekcijos sutrikimu susiduria dėl amžiaus. Net jei ir nepavyks visiškai atgauti erekcijos funkcijos, gydymas situaciją neabejotinai pagerins, tad jį verta išbandyti.

Dalintis
Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *