Elektromobilių perspektyvos Lietuvoje – vis labiau džiuginančios

Elektromobilių perspektyvos Lietuvoje – vis labiau džiuginančios /

Europos rinkoje pastebimas vis didesnis domėjimasis elektromobiliais, o automobiliai dyzeliniais varikliais praranda pirmaujančias pozicijas. Elektromobilių gamintojai kone kas pusmetį pristato po naują elektromobilį arba atnaujinami senesnieji gerą  reputaciją jau spėję įgyti elektromobilių modeliai. Be to, po truputį įsibėgėja ir naudotų elektromobilių prekyba: jų vis daugiau įvežama ir į Lietuvą. Lietuvos keliais jau rieda gerokai per 1000 elektromobilių, daugiausiai jų įsigyja didmiesčių ir jų rajonų gyventojai: statistiškai kuo didesnis miestas, tuo daugiau elektromobilių rieda jo keliais. Dar viena nauja tendencija – į miestų gatves išrieda ir elektra varomi autobusai.

Lietuviai elektromobiliais domisi aktyviau nei latviai ir estai

Tarp Šiaurės Europos šalių gyventojų aktyviausiai elektromobilius perka ir eksploatuoja norvegai. 2019 m. kovą Norvegijoje užregistruota daugiau – net 58,4 proc. – naujų elektromobilių, o ne tradiciniu kuru varomų automobilių. Būtent Norvegija yra ketvirta pagal populiarumą ir perkamumą „Tesla“ kompanijos automobilių rinka.

Grįžtant prie vietinių realijų, įvairios apklausos atskleidė, kad elektromobiliai ir hibridiniai automobiliai Lietuvoje kur kas populiaresni nei dviejose kitose mūsų Baltijos kaimyninėse šalyse. Apklausų duomenimis, 37 proc. lietuvių svarstytų apie automobilio su hibridiniu varikliu, o 20 proc. – apie elektromobilio įsigijimą. Atitinkamai hibridiniai automobiliai domintų 28 proc. estų ir 26 proc. latvių, o elektromobilį įsigyti norėtų 12 proc. latvių ir 7 proc. estų.

Elektromobilių savininkams palankesnė tampa ir Lietuvos kelių infrastruktūra. Pavyzdžiui, 2019 m. pab. Vilniuje turėtų veikti iš viso apie 130 elektromobilių įkrovimo stotelių. Anksčiau veikusios elektromobilių krovos vietos daugiausiai buvo įrengtos iš privačių lėšų, tad nebuvo atviros visuomenei. Daugelyje naujai atsirasiančių stotelių elektromobilių baterijas bus galima įkrauti visiškai nemokamai.

„Nissan Leaf“ turi rimtą konkurentą – „Tesla Model 3“

Populiarusis „Leaf“ – iki šiol gausiausiai perkamas automobilis. Europoje nuo 2010 m. parduota per 380 tūkst. šių elektromobilių, tačiau panašu, kad „Nissan“ elektromobilių triumfas po truputį baigiasi: jis pozicijas užleidžia „Teslos“ gamyklos elektromobiliui „Model 3“. Šiuo metu prekiaujama brangiausiomis elektromobilio versijomis, turinčiomis didelės tapos akumuliatorius bei visų ratų pavarą. Vienas garsiausių JAV autogamintojų palaipsniui atsisako pigesnių elektromobilių modelių gamybos, nes ir taip sunkiai spėja patenkinti rinkos poreikius. Be to, brangesnės versijos leidžia daugiau uždirbti – padidinti pelną. Šiuo metu „Model 3“ kaina Vakarų Europoje – apie 60–65 tūkst. eurų, ji didėja priklausomai nuo elektromobilio spalvos, ratlankių, automatinio valdymo ir kt.

Vis daugiau Tesla automobilių pasirodo Lietuvos keliuose. Ir nors Telsa automobilio įkrovimo jungtis nėra standartinė bei įprasta pripratusiems prie europinių elektromobilių, tačiau viską išsprendžia Tesla chademo adapteris ( ang. tesla chademo adapter ), tad Tesla populiarėjimo niekas negali sustabdyti.

Liepos viduryje, po „Tesla Model 3“ saugumo bandymų, šis elektromobilis įvertintas kaip visų laikų saugiausia transporto priemonė. Elektromobilyje įdiegtos saugumo technologijos nustebino ir visko mačiusius testuotojus, tad jis gavo 5 žvaigždučių maksimalų galimą įvertinimą. Tiesa, kiek prasčiau įvertintas vaikų saugumas, tačiau tai nesutrukdė „Tesla“ gaminiui pasiekti geriausią rezultatą pastaruoju metu. Iki tol saugiausiu laikytas automobilis „Volvo XC60“.


Hibridinių automobilių baterijos ir remontas – www.silentservice.lt

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *