Turbūt nei vienas neįsivaizduojame savo vaikystės be dviračio. Daugeliui ši transporto priemonė išlieka artima net ir po daugelio metų. Ne vien smagi veikla, bet ir nauda sveikatai yra garantuota vos atsisėdus ant dviračio sėdynės ir pradėjus minti pedalus. Sporto trenerių teigimu, važiavimas dviračiu padeda numesti svorio, kovoja su celiulitu, be to stiprina širdies ir kraujagyslių veiklą.
Reguliariai minant dviratį galima džiaugtis ne tik gražiomis kūno linijomis, bet ir pagerėjusia žmogaus variklio – širdies – veikla, ištverme, lengvesniu, tolygiu kvėpavimu. Deja, Lietuvos orai neleidžia kiaurus metus išvažiuoti su dviračiais į gatves, tad darganotu ir šaltu metu tenka ieškoti alternatyvų. Tam puikiai tinka – dviračiai treniruokliai. Tokiu pat principu kaip ir tradicinė priemonė, veikiantis dviratis gali būti pastatytas tiesiog žmonių namuose, sporto salėse, o juos minant pasiekiamas tas pats efektas. Daugelis šiuolaikinių dviračių treniruoklių turi įmontuotus ekranus. Juose lengva sekti treniruočių rėžimą ir sveikatos būklę.
Nuo pat oficialios dviračio pradžios XVIII amžiuje iki pat šių dienų, ši transporto priemonė buvo tobulinama ir pritaikoma įvairiems žmonių poreikiams. Taip atsirado vaikiški dviratukai, velomobiliai, dviviečiai ir kitokie dviračiai. Sporte dviratis irgi nebuvo pamirštas. Pritaikus pagrindinį principą – pedalų mynimą, buvo sukurti dviračiai treniruokliai. Jie pasižymi tokia pat nauda kaip ir tradicinis dviratis. Minant dviratį-treniruoklį aktyviai veikiami kojų, pilvo srities raumenys, stiprinama širdies bei kraujagyslių sistema. Reguliariai atlikdamas pratimus po kurio laiko žmogus pajaučia, kad jo ištvermingumas padidėjo, o širdies pulsas tavo pastovesnis. Kaip teigia sporto treneriai, geriausia, jei ant dviračio-treniruoklio lipama jau turint aiškiai sudarytą, profesionalią sporto programą, pritaikytą individualiam žmogaus fiziniam pasirengimui.
Pagal poveikį žmogaus sveikatai, dviračiai treniruokliai yra priskiriami kardio arba aerobiniams treniruokliams. Minant dviratį net 20 – 30 proc. padidėja aerobinis organizmo pajėgumas. Ką tai reiškia? Kiekvieną minutę, kai žmogaus kūnas patiria-fizinius krūvius, į organizmą paimamas tam tikras deguonies kiekis. Dviračiai treniruokliai leidžia sureguliuoti šį procesą: kojų, pilvo raumenys optimaliai aprūpinami deguonimi, todėl jau po pusmečio reguliarių treniruočių galėsite pasigirti padidėjusia ištverme. Natūraliai tokie pokyčiai teigiamai atsiliepia ir širdies veikloje.
Pagal oficialius statistikos duomenis, Lietuvoje ypač didelė dalis žmonių miršta dėl širdies bei kraujagyslių ligų. Įvairūs vienos svarbiausių žmogaus sistemų veiklos sutrikimai ir ligos gali atsirasti nuo daug ko, tačiau labiausiai tam neigiamą įtaką daro alkoholis, rūkymas, netinkama mityba, cholesterolis, mažas fizinis aktyvumas. Atliekant treniruotes ant dviračio-treniruoklio galima sumažinti tokių sveikatos problemų riziką. Kiekvieną minutę minant šį treniruoklį stiprėja širdies raumuo, palaikomas normalus kraujo išnešiojimas kraujagyslėmis po visą kūną. Sportas ant dviračio treniruoklio yra puiki kardio treniruotė. Nemažai žmonių šiandien skundžiasi padažnėjusiu pulsu ar kraujo spaudimu. Tai normalizuoti irgi galima su dviračių treniruoklių pagalba. Toks sportas, kaip bėgimas, slidinėjimas, važiavimas riedučiais labai apkrauna širdį, o štai dviratis – kur kas mažiau. Tad treniruoklis tinkamas ir ne tokiems ištvermingiems, prieš tai nesportavusiems, ar tai dariusiems tik minimaliai, žmonėms.
Kita problema, su kuria susiduria šiuolaikinis žmogus, tai – nuturimas. Padidėjęs kūno svoris labai dažnai siejasi su širdies, kraujagyslių veiklos sutrikimais, virškinimo problemomis, ar tokiomis greutinėmis ligomis, kaip diabetas. Kovoje su viršsvoriu vienais iš lyderių taip pat yra dviračiai-treniruokliai. Jei žmogus pasirenka minti dviratį apie pusvalandį gana sparčiu tempu, jam pavyksta sudeginti net 350 kcal. Žinoma, pradedantiesiems užsigriebti tokių tikslų nepatariama, nes nepripratęs kūnas tik labiau žalojamas. Padėsite sau mesti svorį ir gerinti sveikatą, jei ant dviračio treniruoklio lipsite reguliariai, palaipsniui didindami krūvius.
Net ir paprasčiausi dviračiai treniruokliai tolygiai paskirsto krūvius, tad žmogaus keliai per daug neapkraunami, nedyla kelio sąnarys, mažėja rizika, kad bus patempta galūnė. Treniruočių metu svoriai paskirstomi po visą organizmą, labiausiai apkraunant kojų, sėdmenų bei pilvo srities raumenis. Šiuo metu parduodami dviračiai treniruokliai turi elektroninius monitorius, kurie įmontuoti tarp treniruoklio rankenų: tai labai patogu, nes, kol žmogus mina, priešais jis gali matyti savo širdies pulsą, kraujospūdį, laikas nuo laiko keisti mynimo intensyvumą ir pan. Tiesa, šie treniruokliai nėra iš mažųjų, todėl prieš planuodami jį įsigyti, apgalvokite, kurioje namų vietoje jį statysite.
Taigi, jei ir yra puikus būdas lietingą dieną sportuoti važiuojant dviračiu – tai dviračiai treniruokliai. Visi jie padės ne tik pagerinti savijautą, svarbių vidaus organų veiklą, bet ir padės sulieknėti. Modernūs prietaisai, veikiantys visai paprastu principu – minant pedalus – užtikrina, kad po kelių savaičių atsakingo treniravimosi džiaugsitės mažėjančiomis kūno apimtimis, stangresnėmis kojomis, gera nuotaika bei sveikata.