Europietiškai jaunuomenei skirtoje ESF akademijoje dalyvaujančią Antano Smetonos gimnaziją lydi sėkmė. Už veiklą šiame respublikiniame projekte apdovanota gimnazijos dešimtokų – 2c klasės – komanda.
ESF akademija – informavimo, mokymo ir užimtumo veiklų ciklas, įgyvendinamas Lietuvos mokyklose. Veiklos vykdomos, bendradarbiaujant Europos socialinio fondo agentūrai su Socialinės apsaugos ir darbo bei Švietimo ir mokslo ministerijomis.
Mūsų rajonui atstovaujantys gimnazistai – viena iš pusšimčio projekte dalyvaujančių šalies mokyklų komandų. Kiekvienoje jų – po keletą moksleivių. Tuo metu 2c klasės auklėtoja istorijos mokytoja ekspertė Daiva Sinkevičienė džiaugiasi, jog į šią veiklą įsitraukė net 22 jos auklėtiniai.
Akademijoje jie – nuo šių mokslo metų. Pirmakursių pareiga – dalyvauti virtualiose tiesiogiai transliuojamose paskaitose, o vėliau atlikti ir pristatyti jiems skirtas užduotis.
D. Sinkevičienė pasakojo, jog pirmasis virtualus susitikimas vyko su aktoriumi Vytautu Rumšu jaunesniuoju. Moksleiviams jis pasakojo apie aktoriaus karjerą, aktorystės meną. Kitoje paskaitoje reklamos verslo kūrimo idėjomis su gimnazistais dalijosi reklamos ekspertas Tomas Ramanauskas. Verslininkas Ilja Laursas pasakojo apie verslo kūrimo etapus ir būdus suburti kolektyvą.
Atitinkamos užduotys projekto dalyviams – kuo originaliau pristatyti savo komandą, sukurti pasirinkto respublikinės reikšmės projekto reklamą, tapti verslininkais.
Jas įgyvendindami, gimnazistai sukūrė muzikinį klipą, nufilmuotą ant Ukmergės piliakalnio, sueiliavo radijo reklamą. Nufilmavus, įrašus, kurie pateikti ir internete, vertino projekto komisija.
Paskutinė užduotis mūsų gimnazistams buvusi pati sėkmingiausia. Sukūrę verslo planą, kaip atidaryti vaistažolių parduotuvę, ukmergiškiai surinko daugiausia iš galimų balų.
Apibendrinti savo darbus laimėtojai buvo pakviesti į Vilniuje vykusį kalėdinį renginį. Jame dalyvavusios minėtos klasės atstovės pristatė sukurtą verslo planą ir atsiėmė diplomą.
Likęs mokslo metų pusmetis pirmakursiams – kitas dalyvavimo ESF akademijoje etapas. Jis, anot pedagogės, skirtas geriems darbams. Projekto organizatoriams pateikus nurodymus, gimnazistai turės vykdyti su socialine, kultūrine ar kitomis sritimis susijusią veiklą. Bus pildomas gerų darbų žemėlapis.
Auklėtoja neabejoja, jog išradingiems ir darbštiems jos dešimtokams puikiai pasiseks ir čia. Mat geriausiai įvertintų komandų laukia galimybė dalyvauti ESF akademijos vasaros stovykloje.
Autorė: Vaidotė ŠANTARIENĖ