Praėjusią savaitę vykusiame neeiliniame rajono tarybos posėdyje buvo grįžta prie klausimo, kurio taryba nesugebėjo išnagrinėti eiliniame, – dėl UAB Ukmergės butų ūkio centralizuotai tiekiamos šilumos kainos patvirtinimo.
Vilma NEMUNAITIENĖ
Ukmergės butų ūkio vadovas Jonas Rinkevičius paaiškino, kad kainos siūlomos atsižvelgiant į dujų kainų mažėjimo tendenciją, o įmonės pelno marža numatyta 3 proc.
Aptarinėjant šį klausimą, žodžio pasiprašė posėdžio svečiai – Deltuvos gyventojas Bronius Taukis ir Bronius Banevičius iš Pašilės.
B.Taukis išdėstė savo bėdą: Deltuvoje yra keli daugiabučiai, kurie muša mokėjimo už šildymą Ukmergėje rekordus: kvadratinis metras šildymo čia kainuoja iki 10 litų. Vyras sakė, kad jiems daug kartų aiškinta, jog namai neekonomiški, tačiau kaipgi tokiuose būstuose gyventi? J. Rinkevičius patikino, kad jo vadovaujama įmonė minėtų namų neeksploatuoja, o tik tiekia šilumą. Jis taip pat priminė gyventojams žinomą tiesą – namai tikrai labai neekonomiški.
Kitas posėdžio svečias B. Banevičius dėstė Pašilės gyventojų bėdas – didesnį nei mieste mokestį už šildymą.
Sergantį rajono merą Algirdą Kopūstą pavaduojantis posėdžio pirmininkas Grigorijus Malčanovas siūlė apie Pašilę daugiau nediskutuoti – problemų ten yra, o jas sprendžia Savivaldybės ūkio skyrius. Konservatorius Andrius Kalesnikas kvietė skyriaus darbu neapsiriboti ir taryboje sudaryti darbo grupę Pašilės šildymo problemoms spręsti. Liberalų centro atstovas taryboje Romas Pivoras į problemą siūlė žvelgti globaliau ir domėjosi, ar ne geriau būtų įrengti pigesnio kuro katilinę. Tačiau J. Rinkevičius jį „atvėsino“: tuomet atsirastų išlaidos kūrikui, ir jokio pigumo nebūtų. Vienintelė išeitis mažinant šildymo sąnaudas gyventojams – decentralizavimas.
Juozas Armanavičius kvietė kolegas prisiimti atsakomybę ir įvardinti: kalta pati taryba, prieš porą metų norėjusi atrodyti geresnė, patvirtinusi pašiliškiams žemesnę šildymo kainą, o dabar dėl to atsirado skola. J. Armanavičius siūlė skolą padengti iš rajono biudžeto. Konservatorius Evaldas Čirba pasipiktino tokiu siūlymu ir priminė, kad gyventojai už šildymą kelis sezonus mokėjo mažiau, tad kokia gali būti kalba apie kompensavimą.
Kai visi, kas tik norėjo, pasisakė, pritarta siūlytoms kainoms:
Vytauto g. 3, 49, Gedimino g. 15 ir Utenos g. 4 namų katilinėse: perskaičiuota – 22 ct už vieną kilovatvalandę (be PVM). Vytauto g. 4 namo katilinėje, Pašilės ir Deltuvos gyvenviečių katilinėse: perskaičiuota – 24,2 ct už vieną kilovatvalandę (be PVM). Sprendimas įsigalios nuo sausio 1 d.
Apklaus gyventojus
Savivaldybės Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vyr. specialistė Aldona Tijūnelienė pristatė klausimą „Dėl vietos gyventojų apklausos organizavimo“. Pasak pranešėjos, rajono seniūnijų ribose gyvenantys žmonės neretai atsiduria sudėtingoje situacijoje: jų namas gali priklausyti vienai, o namų valda – kitai seniūnijai. Tuomet žmogui kyla daug rūpesčių, o dokumentus tenka tvarkytis dviejose seniūnijose. Tarybai pateikto klausimo esmė būtent ir yra – nustatyti ir patikslinti rajono savivaldybės teritorijoje esančių vietovių administracijos ribas. Tam būtina apklausti kuo daugiau gyventojų, o norint juos apklausti, reikalinga patvirtinta tvarka.
Klausimui buvo pritarta, o pranešėjai priminta, kad būtina patikslinti ir kai kurių kaimų pavadinimus bei išspręsti dingusių kaimų klausimus, vienas tokių – dokumentuose pradingęs Siesarties kaimas.
„Šlapias“ klausimas
Savivaldybės ūkio skyriaus vedėjas Kęstutis Jurkevičius tarybai išdėstė Šlaitų ir Gedimino gatvių sankirtoje gyvenančių ukmergiškių bėdas. Pastaraisiais metais žmones čia vargina paviršinis gruntinis vanduo. Didesni lietūs patvindo rūsius, užmerkia daržus, gadina statinių pamatus. Komisija aplankė gyventojus ir įsitikino – bėda didelė ir žmonėms aktuali. Kai kur vanduo iš žemių tiesiog veržiasi dirvos paviršiuje. Norint išspręsti problemą, būtina įrengti drenus bei drenažus. Tai kainuotų apie 100 000 litų.
Taryba nubalsavo už tai, kad minėti darbai būtų atlikti, tad netrukus bus pradėtas rengti jų projektas.