Į redakciją paskambinęs Nuotekų gatvės gyventojas pasakojo, kad jau ne vienus metus praeina pro apleistą žemės sklypą, esantį Nuotekų gatvėje 80.
Apleistoje, šeimininkų netvarkomoje žemėje veisiasi erkės, dera piktžolių sėklos, o, be to, žolynai jau lipa ir į gatvę. Kadangi šaligatvių čia nėra, einant pėsčiomis tenka sukti į važiuojamosios dalies pusę. Sakė, kad bent kelis kartus prašydami pagalbos gyventojai kreipėsi į miesto seniūniją, tačiau išgirsti nebuvo.
Ukmergės miesto seniūnas Žilvinas Dirsė sakė, kad minėtas sklypo savininkas nustatytas. Šiuo metu jam formuojamas įspėjimas dėl nuosavo sklypo nepriežiūros.
Seniūno taip pat pasiteiravome, kaip sekasi tvarkytis su kitais apsileidėliais, neprižiūrinčiais savo sklypų. Ukmergės rajono savivaldybė dar liepos pradžioje buvo paviešinusi miesto teritorijoje esančių nesutvarkytų žemės sklypų savininkų adresus.
Seniūnijos darbuotojai tada užfiksavo daugiau kaip 100 adresų, kur žemės sklypai laukia savo šeimininkų rankų prisilietimo. Sąraše minėta bent 40 Ukmergės gatvių. Bene daugiausia adresų – Nuotekų gatvėje.
Seniūnas pasakojo, kad į viešus raginimus susitvarkyti reagavo gana didelis skaičius savininkų – bemaž 42 proc. Jie savo valdas susitvarkė. Kiti niekaip nereagavo – sklypai liko apžėlę.
Tie žemės savininkai bus patraukti administracinėn atsakomybėn. Už tvarkymo ir švaros taisyklių pažeidimą gali būti skiriamas įspėjimas arba bauda nuo 20 iki 140 Eur. Dažniausiai tokiais atvejais skiriama 80 Eur bauda.
Seniūnas pasakojo, kad bemaž sunkiausia užduotis – atrasti žemės savininkus. Kai kurie iš jų gyvena užsienyje. Tačiau juk grįžta, apžiūri savo valdas. Todėl seniūnija labai kviečia į pagalbą kaimynus, kad šie praneštų, kada apsireiškia savininkai, ar patys pasakytų, kad yra ieškomi seniūnijos darbuotojų.
„Būna, kad savininkus randam per pažįstamų pažįstamus, tačiau, visų surasti tiesiog neįmanoma“, – sako seniūnas. Nors pritaria, kad visiems tvarkytis savo sklypus būtina, yra įsitikinęs, kad bauda – kraštutinė priemonė. Būna, kad ją gavęs asmuo „iš principo tais metais nebešienauja sklypo“.
Pasak jo, tikslas juk – ne skirtos baudos, bet pasiektas rezultatas – prižiūrėta aplinka.