Dalyvausime „Tūkstantmečio mokyklų“ programoje

Autorius Skaistė VASILIAUSKAITĖ - DANČENKOVIENĖ
Dalyvausime „Tūkstantmečio mokyklų“ programoje /

Startavo pirmasis ilgametės švietimo programos „Tūkstantmečio mokyklos“ etapas. Jame ruošiasi dalyvauti ir Ukmergės rajono savivaldybė.

Savivaldybės dėl dalyvavimo šioje programoje turi apsispręsti per aštuonias savaites.  Numatyta, kad savivaldybė gali dalyvauti programoje, kai įsitraukia trys mokyklos, atitinkančios kriterijus.

Mūsų rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Vaidotas Kalinas sakė, jog galvojama apie visų miesto mokyklų įsitraukimą į šį projektą.

Programoje gali dalyvauti pradinės, pagrindinės mokyklos, progimnazijos ir gimnazijos, kuriose mokosi ne mažiau kaip 200 vaikų. „Ukmergėje abi gimnazijos, „Šilo“ progimnazija, Užupio, Dukstynos ir Senamiesčio pagrindinės mokyklos atitinka kriterijus ir visos gali dalyvauti“, – sakė vedėjas. Pasak jo, rajono savivaldybės taryba sprendimą, kuriame bus nurodytos konkrečios projekte dalyvausiančios mokyklos, priims kovo mėnesį.

Šiuo metu atliekami „namų darbai“.

Pasak skyriaus vedėjo, bus sudaryta koordinacinė „Tūkstantmečio mokyklų“ programos darbo grupė, kuri ir dirbs šioje srityje.

Savivaldybės, ketinančios dalyvauti programoje, turi būti parengusios švietimo pažangos ataskaitas bei pasitvirtinusios tinklo pertvarkos planus. Pasak V. Kalino, mūsų savivaldybė tokią ataskaitą jau yra parengusi ir paskelbusi, tačiau ją reikia papildyti pagal dabar paskelbtus atrankos kriterijus. Taip pat yra patvirtintas ir tinklo pertvarkos planas. Vasario mėnesio tarybos posėdyje bus atlikti jo pakeitimai dėl trijų mokyklų.

Pažangos planą galima tobulinti iki birželio mėnesio. Plane turės atsispindėti informacija apie savivaldybės švietimo sistemos būklę, spręstinas problemas, tobulintinas sritis, siekiamo pokyčio tikslus ir reikalingas investicijas.

V.Kalinas sakė, kad programoje numatytos keturios tobulinimo kryptys: lyderystė, įtraukusis, kultūrinis ir STEAM ugdymas. Vedėjas informavo, kad „Šilo“ progimnazijoje buvo organizuota darbo grupės veikla dėl konkrečių tikslų pagal šias kryptis numatymo.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija pažymi, kad savivaldybės ir mokyklos galės rinktis priemones tikslams pasiekti. Lėšos bus skiriamos mokytojų ir kitų darbuotojų kompetencijoms tobulinti per praktiką, savivaldybės mokykloms pasidalyti patirtimi, ugdymo veikloms organizuoti, mokymo priemonėms įsigyti. Taip pat ir naujai mokyklų infrastruktūrai sukurti ar esamai įveiklinti, gerinti ir plėsti. Iš viso numatyta skirti 210 mln. Eur.

Konkreti parama savivaldybei priklausys nuo jos pažangos plano ir mokinių skaičiaus. Vasarą numatoma pasirašyti pirmąsias sutartis su savivaldybėmis ir nuo naujų mokslo metų pradėti įgyvendinti projektus.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *