Trečiadienį Ukmergės rajono apylinkės teisme turėjo būti nagrinėjama rajono mero Algirdo Kopūsto byla dėl vairavimo esant galimai neblaiviam. Tačiau bylos nagrinėjimas buvo atidėtas. Nepaisant to, rajono opozicija neatsisako sprendimo teikti interpeliaciją dėl rajono mero Algirdo Kopūsto atstatydinimo.
Vilma NEMUNAITIENĖ
Administracinės teisės pažeidimo protokolas rajono merui buvo surašytas lapkričio 25-osios vakarą.
Sostinės policijos pareigūnai vykdydami reidą mūsų rajone sustabdė mero A. Kopūsto vairuojamą visureigį. Paprašius pasitikrinti blaivumą ir papūsti į alkotesterį parodymai tąsyk rodė lengvą girtumą – 0,8 promilės. Tačiau meras nuvyko į ligoninę ir nutarė ten blaivumą pasitikrinti dar kartą. Pūsdamas į alkotesterį gydymo įstaigoje jis pripūtė nulį promilių.
Policijos pareigūnų surašytame protokole buvo nurodyta, kada ir kur vyks šios bylos nagrinėjimas. Pagal kompiuterinę bylų skirstymo sistemą rajono vadovo byla atiteko teismo pirmininkui Evaldui Pašiliui.
Tačiau teismo pirmininkas nuo jos nagrinėjimo nusišalino ir bylą paskyrė teisėjui Rinaldui Adamoniui.
Teisėjas R. Adamonis sakė, kad trečiadieniui paskirtą bylą teko atidėti, nes tą dieną užsiėmęs A. Kopūsto pasamdytas advokatas.
Byla, pasak teisėjo, bus nagrinėjama tik kitais metais. Tačiau greičiausiai jos iš karto išspręsti nepasiseks, nes jau dabar aišku, kad teks atlikti abiejų alkotesterių, į kuriuos pūtė rajono vadovas, ekspertizes.
Minėtos bylos nagrinėjime buvo užsiregistravę dalyvauti rajono tarybos opozicijos nariai. Po incidento, į kurį pateko rajono vadovas, jie svarstė interpeliacijos klausimą dėl A. Kopūsto atsistatydinimo. Rajono vadovui buvo pasiūlyta pačiam pasitraukti iš pareigų. Tokio sprendimo A. Kopūstas nepriėmė. Bet ir interpeliacijos procedūra nebuvo pradėta.
Anot opozicijos lyderio socialdemokrato Arūno Dudėno, lig šiol buvo lūkuriuojama, koks gi bus teismo sprendimas dėl vairavimo esant galimai neblaiviam. Paaiškėjus, kad byla užsitęsė, neatmetama, jog ji vilkinama. Opozicija nutarė nebelaukti ir šią savaitę pateikti interpeliacijos procedūrai pradėti būtinus tarybos narių parašus.
Pagal Vietos savivaldos įstatymą pareikšti nepasitikėjimą meru ar vicemeru teikdami interpeliaciją turi teisę ne mažiau kaip vienas trečdalis tarybos narių. Tiek parašų yra surinkta.
Tačiau balsuojant dėl mero likimo tam turi pritarti ne mažiau kaip pusė tarybos narių.
A. Dudėnas sako, kad byla dėl vairavimo esant galimai neblaiviam net nėra pati svarbiausia ir vienintelė interpeliacijos rengimo priežastis. Esą yra ir daugiau priežasčių, kodėl išsakomas nepasitikėjimas rajono vadovu. Viena tokių – mero darbingumo klausimas.
Eilinis rajono tarybos posėdis yra paskelbtas kitą savaitę, tačiau kol kas nežinia, ar į jį bus įtrauktas klausimas dėl rajono mero interpeliacijos.