Bronchitas: ką apie šią ligą svarbu žinoti kiekvienam?

Bronchitas: ką apie šią ligą svarbu žinoti kiekvienam? /

Ligos skaičiuojamos tūkstančiais, tad, atrodytų, esant tokiai jų gausybei, net neįmanoma apie visas jas žinoti svarbią informaciją.  Kaip bebūtų, tikrai verta žinoti kuo daugiau, kadangi šios žinios yra labai vertingos ir gali padėti priimti teisingus sprendimus, padėsiančius išvengti šios ligos.

Kas yra bronchitas ir kokie jo požymiai?

Bronchitu yra vadinamas bronchų uždegimas, kylantys dėl įvairių veiksnių: sumažėjusio kvėpavimo takų atsparumo, dulkėtos aplinkos, peršalimo. Taip pat įtakos gali turėti ir širdies nepakankamumas, nutukimas, alergijos ir net žalingi įpročiai – alkoholio vartojimas bei rūkymas.

Dėmesį verta atkreipti į tai, kad bronchitas gali būti dviejų tipų – ūminis bei lėtinis. Ūminį bronchitą galima atpažinti iš paburkusios bronchų gleivinės, išsiplėtusių kraujagyslių bei padidėjusio jų pralaidumo, pogleivio bei pakilusios kūno temperatūros; tuo tarpu lėtinis bronchitas atpažįstamas iš ne trumpiau kaip 3 mėnesius trunkančio kosėjimo, kuris paprastai kyla dėl rūkymo ar netinkamo gyvenimo būdo. Kosėjimas paprastai atsiranda vėsiuoju metų laiku.

Koks gydymas taikomas?

Dėmesį verta atkreipti į tai, kad ši liga gali būti gydoma įvairiomis priemonėmis bei būdais, pavyzdžiui, bronchus plečiančiais vaistais; vitaminais; taip pat gali būti taikoma fizioterapija arba skiriasi atsikosėjimą lengvinantys vaistai. Tačiau tikslus gydymo būdas ar priemonės yra parenkamos tik įvertinus paciento būklę bei bronchito tipą. Taip pat vos tik pastebėjus šios ligos požymius kreiptis į gydytoją, kad gydymas būtų pradėtas laiku.

Kaip apsisaugoti nuo bronchito?

Atsižvelgiant į tai, kokie veiksniai gali paskatinti bronchitą, nesunku padaryti išvadas, kokių veiksmų reikia imtis, norinti išvengti šios nemalonios ligos. Taigi, jei norite sumažinti bronchito tikimybę, atsisakykite žalingų įpročių; palaikykite normalų kūno svorį. Taip pat venkite dulkėtos aplinkos ar peršalimo. Ne ką mažiau svarbu užtikrinti subalansuotą mitybą: valgyti daug šviežių vaisių ir daržovių; jei trūksta vitaminų ar mikroelementų, įtraukti į racioną ir maisto papildus; gerti pakankamai vandens; rinktis kokybiškus maisto produktus. Jei šie nurodymai taps jūsų kasdienybe, šios ligos tikimybė gerokai sumažės.

Linkime teisingų sprendimų.

Daugiau apie bronchitą skaitykite infoguru.lt.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *