Brangstant elektros kainai – rekomendacijos taupyti elektros energiją

Brangstant elektros kainai – rekomendacijos taupyti elektros energiją /

Šiuo metu elektros kaina buitiniams vartotojams siekia rekordines visų laikų aukštumas.

Norėdami padengti elektros sąskaitas, žmonės yra priversti taupyti ne tik pinigus, tačiau ir elektros energiją. Ko gero beveik kiekvienoje virtuvėje galima pamatyti daug elektros energijos vartojančių prietaisų – elektrinį virdulį, mikrobangų krosnelę, indukcinę viryklę, elektrinę orkaitę bei kitų, todėl intensyvus tokių elektroninių įrenginių naudojimas dar labiau didina elektros energijos suvartojimą.

Elektros energijos sąskaitas neretai didina ir kiti galingi elektronikos prietaisai – tai įvairūs elektriniai vandens šildytuvai, kondicionieriai, kavos virimo aparatai, lauko šviestuvai ar plačiaekraniai  televizoriai, be kurių būtų sunku įsivaizduoti kasdieninę buitį. Norint sutaupyti elektros energijos, nebūtina jų visiškai atsisakyti. Pakanka pradėti taupyti elektros energiją ir tokiu būdu sumažinti jos sąnaudas, bei sutaupyti pinigų. Žemiau pateikiami keli patarimai, kurie padės taupiai naudoti brangstančią elektros energiją, neatsisakant įprastų elektros prietaisų naudojimo.

Apšvietimas

Vasaros metu, kai vakarai ilgi, o naktys – trumpos, dažnam iš mūsų kambario ar kiemo apšvietimas yra reikalingas tik labai trumpą laiką. Tačiau žiemos metu, kai trumpiausia diena siekia vos septynias valandas ir kambaryje praleidžiame daug laiko, apšvietimas tampa būtinas mažiausiai kelias valandas per parą. Viena vidutinės galios kaitrinė lemputė per valandą sunaudoja elektros energijos už vos porą centų. Tačiau jei šviestuve sumontuotos kelios lemputės, o namuose vienu metu įjungti keli šviestuvai, elektros sąnaudos gali ženkliai padidėti.

Norėdami sutaupyti elektros energijos, tai galite padaryti keliais būdais:

  • Naudoti elektrą taupančias lemputes ar LED apšvietimą;
  • Kiekviename šviestuve palikti tik vieną veikiančią lemputę;
  • Pakeisti didelės galios elektros lemputes į silpnesnes;
  • Niekada nepalikti įjungto apšvietimo, kai tuo metu nesate kambaryje, arba jis jums nėra reikalingas.

Buitinės elektronikos naudojimas

Šiuolaikiniuose namuose galima surasti daugybę buitinės elektronikos prietaisų – televizorių, dulkių siurblį, garso aparatūrą, kompiuterį ar kitus. Nors kurdami tokius prietaisus gamintojai vis labiau atsižvelgia į jų energijos naudojimo efektyvumą, tačiau naudojami kiekvieną dieną, jei gali smarkiai išauginti jūsų elektros sąskaitą.

Dėl šios priežasties turėtumėte sumažinti jų naudojimo laiką. Dažnas iš mūsų mėgstame naudoti televizorių garsinio fono užpildymui, tačiau tuo laikotarpiu, kai negalite žiūrėti televizoriaus, verčiau rinkitės mažiau elektros energijos naudojantį radijo imtuvą ar mobiliojo telefono ausines. Taip sumažinsite elektros energijos sąnaudas ir sutaupysite pinigų.

Naudodami kompiuterį taip pat elkitės atsakingai. Užbaigę savo darbus, naršymą, žaidimus kazino internete, nepamirškite išjungti kompiuterio ir įsijunkite tik tada, kai jis vėl bus jums reikalingas. Taip pat rekomenduojama nepalikti elektros prietaisų „budėjimo režime“. Visada išjunkite juos iš elektros rozetės.

Taupymas vonios kambaryje

Karšto vandens ruošimas elektriniu vandens šildytuvu yra brangiai kainuojantis patogumas. Dėl to turėtumėte atsakingai naudoti karštą vandenį – maudydamiesi, dažniau naudokitės dušu, o ne vonia. Taip sutaupysite ne tik elektros energijos, bet ir sumažinsite vandens sunaudojimą. Kiekvieną rytą valantis dantis užsukite karšto vandens čiaupą ir jį naudokite tik esant reikalui.

Jei niekur neskubate, nusimaudžius nenaudokite plaukų džiovintuvo ir leiskite jiems natūraliai išdžiūti. Esant poreikiui džiovinkite plaukus šalta oro srove – taip ne tik apsaugosite savo plaukus nuo per didelio karščio, bet ir sumažinsite elektros energijos suvartojimą.

Skalbdami drabužius visada maksimaliai išnaudokite savo skalbyklės talpą nes tai leis sumažinti elektros energijos ir skalbimo priemonių sunaudojimą. Norėdami išdžiovinti drabužius, džiovyklę naudokite tik esant neatidėliotinam reikalui. Vietoje to pasinaudokite saulės ir vėjo teikiamais privalumais, ir skalbinius džiovinkite tiesiog gryname ore.

Taupymas virtuvėje

Virtuvė – tai ta vieta, kurioje sunaudojamas sąlyginai didelis elektros energijos kiekis. Kiekvieną dieną naudojami įvairus galingi virtuviniai elektriniai prietaisai, elektrinis virdulys, elektrinė viryklė ar orkaitė gali iš tiesų paploninti jūsų piniginę. Dėl šios priežasties būtinai įsiklausykite į patarimus ir visada:

  • Elektriniame virdulyje kaiskite tik tokį vandens kiekį, kurį planuojate suvartoti;
  • Užkaitintą per didelį vandens kiekį supilkite į termosinį indą ir tokį vandenį vėliau naudokite arbatos ar kavos ruošimui;
  • Maistą šildykite mikrobangų krosnelėje, o ne elektrinėje orkaitėje. Elektrinė orkaitė pilnam įkaitimui sunaudoja daug elektros energijos;
  • Be reikalo nedarinėkite šaldytuvo ir jame laikykite tik būtiniausius produktus bei visada išvalykite susidariusį ledą. Perkrautas ir nevalytas šaldytuvas sunaudoja daugiau elektros energijos.

Taigi, tik taupydami elektros energiją, galėsite sumažinti jos sunaudojimą ir išlaidas savo būsto išlaikymui.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *