Vyriausybė pavedė Teisingumo ministerijai parengti įstatymo projektą, reglamentuojantį balsavimo internetu sistemos sukūrimą ir įgyvendinimą.
Šiuo projektu bus siekiama nustatyti teisines ir organizacines prielaidas balsavimo internetu Lietuvoje įteisinimui, taip pat numatyti pagrindinius balsavimo internetu principus, balsavimo internetu informacinės sistemos steigimo pagrindus, jos funkcinius ir saugumo reikalavimus. Taip būtų sudarytos teisinės, organizacinės ir finansinės galimybės balsavimo internetu informacinės sistemos steigimui ir jos testavimui prieš įteisinant balsavimą internetu įvairaus lygio rinkimuose ir referendumuose.
„Rinkėjų aktyvumas Lietuvoje – vienas iš mažesnių visoje Europos Sąjungoje. Šiemet surengtuose savivaldybių tarybų rinkimuose dalyvavo tik apie 47 procentų rinkėjų. Tuo tarpu kitose Europos Sąjungos šalyse rinkėjų aktyvumas siekia 67 procentus. Įteisinus balsavimą internetu, tikėtina, daugiau piliečių išreikštų savo valią rinkimuose“, – sako teisingumo ministras Juozas Bernatonis.
Šiemet Teisingumo ministerijos užsakymu buvo surengta gyventojų apklausą, kurios duomenys parodė, jog daugiau nei pusė Lietuvos gyventojų (56 proc.) remia idėją, kad per rinkimus būtų galima balsuoti ir internetu. Dar didesnis rėmėjų procentas yra tarp tų, kurie naudojasi internetu kasdieniame gyvenime – apie 70 proc.
Šios apklausos rezultatai rodo, kad balsavimas internetu labiausiai imponuoja dėl to, kad yra patogus – taip mano net 66 proc. apklaustųjų. Beveik 50 proc. mano, kad balsavimo internetu įteisinimas sudarytų prielaidas užsienyje gyvenantiems arba studijuojantiems Lietuvos piliečiams aktyviau dalyvauti rinkimuose. O ketvirtadalis apklaustųjų yra įsitikinę, kad balsavimas internetu padidintų gyventojų susidomėjimą rinkimais.
Elektroninio balsavimo srities lyderė yra Estija, kurioje piliečiai nuo 2005 m. turi galimybę balsuoti internetu vietos savivaldos, nacionaliniuose ir Europos Parlamento rinkimuose. Prancūzijos piliečiai, gyvenantys už Prancūzijos ribų, nuo 2009 m. balsuodami internetu renka išeivijos asamblėją. Vietos savivaldos rinkimuose balsavimas internetu organizuojamas Ontario provincijoje Kanadoje, Naujojo Pietų Velso valstijoje Australijoje. Balsuoti internetu vietos rinkimuose gali Šveicarijos Neuchatel, Ciuricho ir Ženevos kantonų gyventojai.