Jaunimo gatvės gyventojai Angelei didžiausiu priešu tapo lietus. Po jo trečiame aukšte esančiame bute drėksta lubos, o palijus smarkiai – telkšo balos. Pagalbos moteris ne sykį kreipėsi į butų ūkio įmonę. Tačiau aiškėja, kad dėl visko kalti gali būti jos kaimynai.
Gedimino Nemunaičio nuotr.
Skaitytoja pasakojo jau kuris laikas bandanti išspręsti šlampančių virtuvės patalpų problemą, nes niekais eina ir čia neseniai atliktas remontas.
„Jau kelintą kartą iš ryto virtuvėje randu balą… Kai smarkiai palyja, dar baisiau šlampa“, – pasakojo pašnekovė. Guodėsi dėl to bijanti palikti butą, todėl prireikus negalinti išvykti ilgesniam laikui.
Priežastis – langas
Ukmergiškė dar prieš kelerius metus kreipėsi į komunalininkus. Esą tuomet užsiminta apie galimybę užtaisyti namo blokus jungiančias siūles. „Atvažiavo, pasižiūrėjo iš vidaus ir išorės, liepė surinkti sutinkančių gyventojų parašus, kad būtų galima užtaisyti“, – įmonės pažadus prisimena ji. Tikina perėjusi keturiasdešimt butų iš dviejų laiptinių – gavusi ir butų ūkiui pristačiusi visų šeimininkų parašus.
Tačiau siūlės taip ir nebuvo pradėtos remontuoti, o moteriai vėliau buvo paaiškinta, kad lietaus jos virtuvėje kaltininkai – viršutiniai kaimynai. Tiksliau – jų medinis langas: „Sakė – pas kaimynus viršuj plastikiniai langai nesudėti, o tai ir yra priežastis…“.
Kaimynė nepasiekiama
Skaitytoja apgailestauja, jog visi bandymai pasikalbėti su viršuj gyvenančia neįgalia moteriške ir ją lankančia dukra – nesėkmingi. Kiek benueina – durų neatidaro. „Jos nieko neįsileidžia – net butų ūkio, kai atvažiuoja, o dėl šlampančių lubų kaltina mane pačią, – piktinosi gyventoja. – Neduok Dieve, jei pradės sunktis pas apatinius kaimynus ir sugadins jų lubas – neišsiginsiu, kad ne dėl manęs… Jeigu jos tikrai kaltos, kaip galima būti tokioms „falšyvoms“?
Savo bėdą ukmergiškė išdėstė savivaldybės administracijai ir visgi paprašė suremontuoti fasadinių plokščių siūles virš virtuvės lango. Gautame atsakyme teigiama, jog pastatą apžiūrėjusio specialisto išvada: lietaus vanduo patenka per ketvirtame aukšte esantį seną nesandarų medinį langą. Jį pakeitus ir apskardinus palangę, problemos turėtų pasibaigti. Viršutinio buto šeimininkė esą pažadėjo pasirūpinti plastikiniu langu.
Vadina pasaka be galo
Tuo metu UAB Ukmergės butų ūkio direktoriaus pavaduotojas Sigitas Oželis neslepia, kad jokio siūlių remonto čia ir nestigę. „Kaip trečiame aukšte gali drėkt? Per siūles bėgt tikrai negali, vertikalios siūlės visai kitur eina virš lubų, visai kitas vandens drėkimo charakteris. Specialistai apžiūrėjo, nutarė, o gyventoja įsikalusi į galvą, kad turim sutvarkyt, nors mums nepriklauso“, – konfliktą nesusišnekėjimu vadina jis.
Pripažįsta, jog šias bėdas užbaigtų pakeistas kaimynų langas: „Dabar jis – papuvęs, vanduo papuola po rėmu – ir kambarys drėksta virš lango, palangė visada drėgna. Jei lietus su vėju iš tos pusės – tai ir merkia.“
Viliamasi, kad kaimynių ketinimai geranoriški. „Prižadėjo dar šį mėnesį įsidėti plastikinį langą. Nueisim pažiūrėt, bet gali neįsileisti… O ir įsidėti nepriversim. Tada – vėl pasaka be galo“, – išeities nežino ir pavaduotojas.
Išeitis – policija
Anot S. Oželio, kartais geriausiu pagalbininku panašiose situacijose būna teisėsauga. Žalą dėl kaimynų patiriantiems gyventojams pataria kreiptis į policiją.
Neslepia, jog būna atvejų, kai gaišti laiką tenka be reikalo. Vienas tokių – skundas dėl kiauro stogo ir pro buto lubas nuolat tekančio vandens. „Ko tik nedarė komisija: važinėjo, žiūrėjo, tikrino, net kameras statėm. Galiausiai paaiškėjo, kad vieni likę vaikai žaidžia vandens šautuvėliais… Arba skundžiasi, kad kankina nemiga, nes ūžia vamzdžiai. Tada darom triukšmo tyrimus Vilniuje, o žmonės nenurimsta, kol laboratoriniu būdu įrodoma, kad normos neviršytos“, – pasakojo pašnekovas.
Autorė: Vaidotė ŠANTARIENĖ