Balkono stiklinimas ne tik estetika, bet ir investicija

Autorius Ukmergės žinios

Ukmergėje yra trys dideli mikrorajonai, kuriuose gausu sovietmečiu statytų daugiabučių. Jų bendra išorinė būklė dažnai prasta, tačiau vienas labiausiai akis rėžiančių aspektų – balkonai. Ir ne tiek jų nusidėvėjimas, kiek stiklinimo įvairovė. Pagrindinė problema atsiranda ne renovuojant visą pastatą, bet kai pavieniai gyventojai įsistiklina balkonus savarankiškai, dažnai rinkdamiesi pigiausius sprendimus. Tai sukuria vaizdinį chaosą: viename fasade galima rasti atvirų balkonų, plastikinių rėmų konstrukcijų, skirtingų aliuminio ar berėmių stiklinių sistemų.


Tipinis Ukmergės daugiabučio fasadas be renovacijos

Ypač neestetiškai atrodo plastikiniai rėmai – jie dažnai pakeičia spalvą, susikraipo, o jei dar skiriasi formos, spalvos ar gamintojai – bendras vaizdas tampa netvarkingas. Dėl to visas pastatas atrodo senesnis ir apleistas, nei yra iš tikrųjų. Tuo tarpu berėmis stiklinimas sukuria vientisumo įspūdį net tuomet, kai balkonai stiklinami ne vienu metu. Skirtingų gamintojų berėmės sistemos dažniausiai atrodo gana panašiai – dominuoja skaidrus stiklas, lengvi profiliai, kurie nekrenta į akis.


Renovuotas daugiabutis Ukmergėje su bendru balkonų įstiklinimu. Fasadas atrodo estetiškai, nors atrodytų gerokai moderniau jei būtų panaudotas berėmis stiklinimas.

Dažnas gyventojas mano, kad įsirengęs balkoną su rėmais, kartu įgaus ir šilumą. Tačiau šis įsitikinimas klaidingas – norint, kad balkonas taptų tikra šilta erdve, reikia šiltinti visas jo atitvaras. Vien tik stiklinimo sistema, kad ir kokia ji būtų, negali to užtikrinti.

Balkonų stiklinimo geroji praktika

Nėra taip, kad balkonų stiklinimas Vilniuje yra pilnai išspręstas. Senuose Vilniaus miegamuosiuose rajonuose, daugiabučiuose  namuose dar dažnai matomas tas pats reiškinys kaip ir Ukmergėje – balkonus gyventojai įsistiklina pagal galimybes ar skonį. Ir nors kiekvienas turi teisę į asmeninį sprendimą, šie pasirinkimai stipriai lemia viso namo įvaizdį.

Daugiabučio balkonai nerenovuotame name Šeškinėje atrodo taip pat prastai kaip ir Ukmergėje. Balkonų stiklinimas Vilniuje turi panašias problemas kaip ir kituose Lietuvos miestuose.

Tačiau po renovacijos ir ypač naujoje statyboje Vilniuje vis dažniau balkonai jau iš anksto projektuojami su berėmėmis stiklinimo sistemomis. Net jei naudojami skirtingų gamintojų sprendimai, vizualinis skirtumas tarp jų – minimalus. Dėl to net ir gana paprastas pastatas įgyja modernų, švarų fasadą. Tokio tipo balkonai atrodo kaip organiška architektūros dalis, o ne kaip priedas ar gyventojų improvizacija.


Naujos statybos ekonominės klasės daugiabutis Vilniaus Pilaitėje. Balkonų stiklinimas Vilnius gana sunkiai sprendžiamas dėl gyventojų ir  statytojų taupymo. Balkonai nebuvo įstiklinti ir gyventojai tai daro savarankiškai. Šiame fasade panaudoti trijų skirtingų gamintojų berėmės balkonų sistemos. Tačiau dėl berėmės sistemos nepastebimumo  tai fasado estetikos  nedarko.

Didelis berėmių sistemų privalumas yra jų plovimo paprastumas. Ypač tai taikytina naujoms sustumiamoms- atlenkiamoms sistemoms. Tada stiklo išorinė pusė atsiduria balkono viduje ir ją nuplauti būna labai paprasta.

Susitarti dėl bendros balkonų estetikos – verta

Jeigu daugiabučio gyventojai susitartų dėl vientiso balkonų stiklinimo sprendimo, nauda būtų ne tik estetinė. Sutvarkytas ir vizualiai tvarkingas fasadas didina viso namo vertę. Butai tvarkingame name dažnai parduodami brangiau nei tokie patys butai vizualiai netvarkinguose pastatuose. Ir šis vertės padidėjimas dažnai viršija kokybiško stiklinimo kainą.

Rėminės ir berėmės sistemos savo kaina gali skirtis keliais šimtais eurų, tačiau lyginant su būsto verte tai – nereikšminga suma. Užtat skirtumas išvaizdoje – akivaizdus. Vieningas sprendimas visam namui leistų pasiekti kur kas didesnį rezultatą nei pavienių gyventojų veiksmai. Tai – ne tik estetikos, bet ir racionalios investicijos klausimas.

Dalintis
Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *