Redakcijoje gavome ukmergiškės Janinos laišką, kuriame ji skundėsi dėl miesto centre, Kęstučio aikštėje, esančios autobusų stotelės paviljono.
Pasak jos, „numodernizuota“ stotelė jau kelintus metus nebeapsaugo nei nuo žvarbos, nei nuo kritulių. „Laukiant 10–25 minutes skersvėjyje, lietuje ar sningant, reikia gūžtis gatvėje, nes ir suolas šlapias“, – dalijasi mintimis Janina. Ji atkreipia dėmesį, kad viešuoju miesto transportu važinėja pagyvenę, neįgalieji, miesto svečiai. Pasak ukmergiškės, visi keiksnoja valdžią.
Apie šią stotelę „Ukmergės žiniose“ jau rašėme, kai tik ji buvo įrengta. Tąkart atsakyta, kad paviljono dizainas priderintas prie modernizuotos Kęstučio aikštės, o per pandemiją būriuotis stotelėje nesaugu ir rekomenduota išlaikyti atstumą.
Tačiau rudeniški orai žmonėms vėl primena problemą. Janinos manymu, jai išspręsti reikia visai nedaug – pritaisyti šonines sienas, kaip buvo anksčiau.
Ukmergės miesto seniūnas Žilvinas Dirsė sakė, kad paviljonas yra standartinis: „Jis ne vienintelis toks – panašaus tipo paviljonų yra ir kituose miestuose. Stotelė nei sugadinta, nei sulaužyta, tad taisyti nėra ką.“
Nors stoteles prižiūri seniūnija, tačiau pati stiklų sudėti negali. „Stotelė įrengta pagal projektą, kurį įgyvendino savivaldybė. Įgyvendinus bet kokį projektą, savivaldybė įsipareigoja kelerius metus užtikrinti, kad statinys toks ir bus, koks yra suprojektuotas. Savavališkai negalima keisti konstrukcijų“, – aiškino seniūnas. Sutinka, kad žmonėms nėra patogu. Tačiau mano, kad stotelė turi derėti su bendra miesto architektūra, kurią planuoja savivaldybės architektas.
Savivaldybės Urbanistikos ir infrastruktūros skyriaus vedėjo pavaduotojas, vyriausiasis architektas Artūras Sakalauskas sakė, kad problema jam žinoma.
Patikslino, kad įgyvendinus projektą, savivaldybės įsipareigojimai tęsiasi penkerius metus, kurie pradedami skaičiuoti nuo objekto perdavimo–priėmimo akto pasirašymo dienos. O tai įvyko vos prieš kelis mėnesius.
Projektuojant paviljonas be šoninių kraštų buvo parinktas siekiant dviejų dalykų: kad kraštai neužstotų atnaujintos aikštės vaizdo ir kad juose nebūtų kabinami reklaminiai skelbimai. Architektas pripažino, kad lūkesčiai nepasiteisino – skelbimai persikraustė ant galinės paviljono sienos, o, nesant kraštų, žmonėms tenka kęsti nepalankias oro sąlygas.
Pasak A. Sakalausko, galima tikėtis, kad ateityje stotelė bus perdaryta. „Reikia orientuotis į žmonių patogumą“, – sakė jis, žadėdamas metų eigoje ieškoti sprendimo. Kadangi naujojo paviljono perkonstruoti savavališkai negalima, galbūt šalia įrengs kitą.