Aukštąjį išsilavinimą turintys bedarbiai nuo šiol galės pasinaudoti tik jiems skirta kvalifikacijos kėlimo programa. Tačiau žmonės abejoja, ar įgyta kvalifikacija ateityje padės jiems susirasti išsilavinimą atitinkantį darbą.
Iki kitų metų pabaigos atnaujinti žinias ir įgyti papildomų kompetencijų universitetuose ir kolegijose galės per tūkstantį darbo netekusių diplomuotų specialistų.
Lietuvos darbo birža, bendradarbiaudama su Švietimo ir mokslo ministerija, pasirašė mokymų finansavimo sutartis su šešiolika aukštųjų mokyklų.
Gedimino Nemunaičio nuotr. Darbo biržoje bus įgyvendinama nauja programa.
Galimybę kelti kvalifikaciją bedarbiams, turintiems aukštąjį išsilavinimą, sudaro Kauno technologijos, Klaipėdos ir Mykolo Romerio universitetai ir 13 kolegijų, iš viso siūlantys 240 studijų programų. Aukštosios mokyklos kviečia pasirinkti iš įvairiausių sričių – nuo apskaitos, kompiuterijos, logistikos, verslo organizavimo ir verslo užsienio kalbos iki teisės pagrindų, finansų valdymo, slaugos, kaimo turizmo ir ekologinės gamybos. Mokymų trukmė sieks nuo 2 mėnesių iki 2 metų.
Aktyvus regioninių aukštųjų mokyklų dalyvavimas sudarys galimybę kvalifikaciją tobulinti kuo arčiau savo gyvenamosios vietos. Sutartys dėl bedarbių mokymų pasirašytos su Alytaus, Marijampolės, Panevėžio, Šiaulių valstybine, Šiaurės Lietuvos, Utenos kolegijomis, taip pat Kauno, Kolpingo, Kauno miškų ir aplinkos apsaugos inžinerijos, Vilniaus ir Klaipėdos valstybine kolegijomis, Klaipėdos aukštąja verslo mokykla ir V. A. Greičiūno aukštąja mokykla.
Aukštąjį išsilavinimą turintys bedarbiai, norintys tobulinti kvalifikaciją, dėl galimybių studijuoti turėtų kreiptis į savo teritorinės darbo biržos konsultantus. Jie kiekvienam besikreipiančiam individualiai padės išsirinkti tinkamiausią kvalifikacijos tobulinimo programą.
Ukmergės darbo biržos direktorės pavaduotoja Violeta Kvirienė pasakojo, kad šiuo metu jų įstaigoje registruota pustrečio šimto aukštąjį išsilavinimą turinčių ukmergiškių. Iš jų – 148 moterys, 56 – vyresni nei 50 metų asmenys, beveik tiek pat – aukštųjų mokyklų absolventų.
Darbo biržos specialistai pastebi – aukštasis išsilavinimas – tikrai ne privalumas ieškant darbo. Atvirkščiai – kartais tai gali būti net kliūtis, nes šiuo metu įmonės daug dažniau ieško darbininkiškų specialybių darbuotojų, o ne aukštąjį mokslą turinčių specialistų.
Nekvalifikuoto darbo siūlymas žmogui su aukštuoju išsilavinimu kartais morališkai sutinkamas gana skaudžiai. Atsiranda žmonių, dėl to net įsižeidžiančių.
Ar nauja programa padės žmonėms lengviau susirasti darbą? V. Kvirienė to tvirtinti nesiryžta, tačiau mano, kad galimybė nemokamai kvalifikuotis yra naudinga. Ypač jei tokia galimybė suteikiama neatsitraukiant nuo namų ir šeimos. Suaugusiems, šeimas sukūrusiems žmonėms tai yra labai svarbu.
Aukštojo mokslo siekti niekur neišvykstant iš savo miesto ukmergiškiai gali Utenos kolegijoje. Studijos vyksta Ukmergės technologijų ir verslo mokykloje.
UŽ inf.