Dešimt rajono pedagogų, vasarą būrių vadovais dirbę Veprių vaikų stovykloje, kreipėsi užtarimo į Švietimo darbuotojų profesinių sąjungų Ukmergės rajono susivienijimą. Pedagogai skundėsi du mėnesius negavę užmokesčio už atliktą darbą ir nesulaukę iš vadovų jokio paaiškinimo.
Ligita JUODVALKIENĖ
Autorės nuotr. Pedagogai savo nepasitenkinimą dėl vilkintų algų išsakė kultūros centro ir savivaldybės atstovams.
Vasaros stovyklą Vepriuose rajono moksleiviams organizavo Ukmergės kultūros centras kartu su Švietimo mainų paramos fondu.
Antradienį Vepriuose dirbę pedagogai susitiko su rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Dale Steponavičiene, kultūros centro direktore Rasa Graužiniene, Veprių laisvalaikio užimtumo ir turizmo filialo vedėja Aldona Rudokiene.
Šalių susitikimo dieną atlyginimai jau buvo išmokėti, tačiau Švietimo darbuotojų profesinių sąjungų Ukmergės rajono susivienijimo pirmininkas Arūnas Rimkus, išanalizavęs pedagogų skundą, sakė įžvelgiąs Darbo kodekso pažeidimų.
„Darbo sutartys sudarytos, pažeidžiant Darbo kodekso reikalavimus. Dešimčiai darbuotojų atleidimo dieną nebuvo išmokėti atlyginimai. Be to, jie nebuvo perspėti, kad atlyginimai vėluos. Žmonės skundėsi po atostogų pinigų pritrūkę būtiniausiems dalykams, tačiau dėl vėluojančių atlyginimų jokio paaiškinimo nesulaukę“, – sako profsąjungos susivienijimo pirmininkas. Jis apgailestavo, kad nevyko dialogas tarp darbdavio ir darbuotojų: „Žmonės net nesuprato, ant ko pasirašė, nes vienas sutarties punktas buvo įtrauktas gerokai vėliau.“
Įtarimų jam kilo ir dėl darbo valandų skaičiavimo. „Jei darbuotojas dirba stovykloje aštuonias valandas, lieka neaišku, kas veda vaikus pusryčių, vakarienės ar į renginius“, – abejoja pirmininkas.
Kalbėjo susirinkę pedagogai ir apie neva gresiantį susidorojimą iš stovyklos vadovybės pusės su pasirašiusiaisiais po skundu. Šį kaltinimą stovyklos vedėja A. Rudokienė atmetė kaip nepagrįstą, iškilusį dėl nesusikalbėjimo.
R. Graužinienė suabejojo, ar turįs įgaliojimų profsąjungos lyderis ginti pedagogus, sutartį sudariusius su kultūros centru. Dirbdami stovykloje, anot direktorės, jie tampa „kito statuso darbuotojais“. Direktorė patikino, kad buvo du sutarčių egzemplioriai, tik pedagogai neturėjo kantrybės sulaukti, kol bus užregistruota darbo sutartis ir ant jos pasirašys vadovas.
Diskusijoms įsiaudrinus, padėtį švelninti ėmėsi D. Steponavičienė. „Kadangi pinigai darbuotojams jau sumokėti, belieka pasimokyti iš šios karčios pamokos, kad ateityje nekiltų panašių konfliktų“, – kalbėjo ji.
Posėdžiui besibaigiant, pedagogai su stovyklos vedėja A. Rudokiene ėmė aptarinėti kitų metų stovyklos darbo detales.