Atliekų tvarkymu Ukmergėje besirūpinančios įmonės darbuotojai neišmano, kaip sutramdyti už buitines atliekas vengiančius mokėti ukmergiškius. Įmonės darbuotojai pasirengę budėti dažniausiai teršiamose miesto vietose, fotografuoti ir viešinti pažeidėjus.
Vilma NEMUNAITIENĖ
Gedimino Nemunaičio nuotr. Mieste tai – kasdieninis vaizdelis.
Prieš porą savaičių ant visų prie daugiabučių namų esančių konteinerių buvo priklijuoti skelbimai, įspėjantys, kad asmenys ar įmonės, neturintys sutarties su atliekų vežėju ir atsikratantys atliekomis bendruose daugiabučių konteineriuose, taip pat atsikratantys statybos ir griovimo atliekomis, pažeidžia rajono atliekų tvarkymo taisykles ir pagal LR administracinių teisės pažeidimų kodeksą gali būti baudžiami iki 2000 litų.
UAB „Ukmergės versmė“ direktoriaus servisui pavaduotojas Gintaras Zaikauskas pasakojo, kad šie skelbimai davė teigiamą efektą. Pastaruoju metu beveik kasdien sudaromos naujos sutartys su privačių namų savininkais, pageidaujančiais naudotis atliekų konteineriais. Metų pradžioje tokių žmonių ne tik nedaugėjo, bet ir nuolat mažėjo.
Anot G. Zaikausko, uždarius Kopūstėlių sąvartyną ukmergiškiams, nesudariusiems sutarčių su atliekų vežėju, iškilo rimta problema, kaip atsikratyti buitinių ir statybinių atliekų.
„Versmė“ sugalvojo bent laikiną išsigelbėjimą – priima gyventojų buitines atliekas ir statybinį laužą savo teritorijoje Deltuvos 39b esančiuose atliekų konteineriuose. Ir netgi taiko nedideles nuolaidas: už statybinio laužo toną imamas 30 litų, už kubinį metrą buitinių atliekų – 24 litų mokestis.
Pašnekovas pastebi, kad didžioji dauguma privačių Ukmergės namų savininkų konteineriais naudojasi, tačiau tikrai ne visi. Neturintieji savo buitines atliekas verčia arba pakelėse, arba į daugiabučių namų konteinerius.
Sukrautas rietuves maišų komunalininkai surenka ir išveža, bet jiems tai – grynas nuostolis, juk gabenti reikia net į Kazokiškių sąvartyną, esantį netoli Vievio.
„Tikrai nepatingėsim, iškratysim maišus, rasim įkalčių, aptiksim pažeidėjus ir juos ne tik bausim, bet ir fotografuosim. Pradėsim aktyvią pažeidėjų medžioklę“, – įspėja pašnekovas. Jo manymu, blogų darbų paviešinimas – didžiausia paskata jų nedaryti.