Artėja vaiko gimtadienis: ką dovanoti?

Artėja vaiko gimtadienis: ką dovanoti? /

Artėja vaiko gimtadienis, o dar nežinote, ką norėtumėte padovanoti? Užkimštos žaislų lentynos signalizuoja apie gausą, o ne apie kokybę? Jeigu ieškote būtent kokybiškų žaislų skaitykite čia ir atrasite patikimą žaislą vaikui! 

Kodėl žaidimai yra tokie svarbūs vaikams?

Žaidimo metu, vaikas ne tik atsipalaiduoja, bet ir nejausdamas išmoksta gyvenimiškų funkcijų t.y. savirealizacijos, socializacijos, pasitenkinimo, komunikacijos ir pan. Žaidimo metu, galite pastebėti, kaip išryškėja vaiko santykis su aplinka, koks jo požiūris į gyvenimą, bendravimą bei kūrimą. Vaikas, kurį dažnai supa žaidimai, lavina savo mąstymą, kūrybiškumą, savarankiškumą, socialinę raidą, gebėjimus, reikšti jausmus bei emocijas.

Žaidimų pasaulyje vaikas gali būti tikru savimi – įgyvendinti savo svajones ir norus. Taip pat galite atkreipti dėmesį į tai, kaip žaidimo metu elgiasi vaikas – dažniausiai jis kopijuoja patiriama padėtį namuose ir atkartoja juose matomus veiksmus. 

Smagūs žaislai tie, kurie atitinka vaiko amžių

Renkantis žaislus, labai svarbu atkreipti dėmesį į tai, kokio amžiaus vaikams jie yra skirti. 

Iki trejų metų. Geriausi žaislai yra tie, kurie lavina motoriką, pavyzdžiui: skirtingų formų kaladėlės, mediniai kubeliai, nesudėtingos dėlionės, į dėžutę dedamos skirtingos formos ir pan. Tinka ir tokie žaislai, kurie lavina spalvų ir garsų pažinimą.

Nuo trejų metų. Šiuo laikotarpiu, vaikams geriausia žaisti su tokiais žaislais, kurie lavina kūrybiškumą, istorijų kūrimą. Fantaziją išlaisvinti padeda modelino ir kūrybiniai rinkiniai.

Nuo 4 iki 7 metų. Šiame amžiuje tinka ganėtinai įvairus žaislų asortimentas: konstruktoriai, mozaikos, kūrybiniai rinkiniai, lego, žaislai, kurie moko skaičių bei raidžių. Visi šie žaidimai moko koncentruoti dėmesį, lavina kruopštumą, o ikimokyklinukus moko pažinti raides, skaičius, po truputį mokomasi skaityti bei rišliai dėlioti sakinius. 

Nuo 7+. Šiuo laiku vaikai pradeda eiti į mokyklas, todėl svarbu, kad suptų žaislai, kurie per žaidybinimo formą padėtų mokytis, pavyzdžiui: 3D dėlionės, kurios simbolizuoja realius statinius, vietas bei svarbius istorijai asmenis. Šios dėlionės mokina vaiką susipažinti su kultūra, paveldu ir praeities įvykiais. Tinka ir kūrybiniai rinkiniai ar piešimo knygelės. 

Kaip išsirinkti žaislą?

Tam, kad išsirinktumėte tinkamą ir naudingą žaislą, reikia atkreipti dėmesį į šiuos dalykus:

  • jeigu žaislas yra itin sudėtingas, nereiškia, kad jis bus naudingas
  • pirkite tokius žaislus, kurie skatintų išreikšti vaiko fantaziją bei gebėjimus
  • pasiūlykite vaikams žaislus pasigaminti patiems (žinoma su jūsų pagalba)
  • apsupkite tokiais žaislais, kurie neskatintų vaiko nuolat sėdėti prie kompiuterio
  • atsižvelkite į vaiko norus (paklauskite, koks žaislas jį galėtų sudominti)
  • nepirkite tokių žaislų, kokius jau vaikas turi (jeigu panašaus tipo žaislas yra padėtas į šoną, naujasis po kurio laiko irgi taip bus padėtas)
  • nebūtinai brangūs žaislai, gali būti smagūs vaikui
Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *