Artėja naujojo daugiabučio, esančio Dariaus ir Girėno gatvėje, įkurtuvės. Į namo pusę viltingai žvalgosi apie tris šimtus socialiai remtinų ukmergiškių šeimų, įtrauktų į sąrašą socialinį būstą gauti. Name – keturiasdešimt butų. Jų dalybų klausimą artimiausiomis dienomis spręs speciali savivaldybės komisija.
Ligita JUODVALKIENĖ
Artėja naujojo daugiabučio, esančio Dariaus ir Girėno gatvėje, įkurtuvės. Į namo pusę viltingai žvalgosi apie tris šimtus socialiai remtinų ukmergiškių šeimų, įtrauktų į sąrašą socialinį būstą gauti. Name – keturiasdešimt butų. Jų dalybų klausimą artimiausiomis dienomis spręs speciali savivaldybės komisija.
Ligita JUODVALKIENĖ
Komisija sprendžia galvosūkį – kaip keturiasdešimt padalinti iš trijų šimtų. Dvidešimt keturi butai – socialiai remtinoms šeimoms, dešimt – asmenims, gyvenantiems būstuose, turinčiuose šeimininkus ir laukiančius eilės atsiimti jiems priklausantį būstą. Šešis butus savivaldybės taryba nutarė palikti kol kas neapgyvendintus – kaip savivaldybės rezervinių gyvenamųjų patalpų fondą. Būstai būtų skirti asmenims, kurie jo neteko dėl nelaimių. Juos gauti gali tikėtis ir patiriančios smurtą šeimos. Numatyta galimybė išnuomoti būstą dirbti į mūsų rajoną atvykstantiems specialistams. Taip į Ukmergę manoma prisivilioti kai kurių sričių specialistus.
Socialinį būstą apžiūrėjo rajono vadovai ir tarybos nariai.
Generalinio rangovo UAB „Izobara“ vadovas Juozas Armanavičius tarybos nariams pasakojo apie būsto privalumus.
Autorės nuotr.
Pirmasis komisijos, sudarytos iš penkiolikos tarybos bei savivaldybės administracijos atstovų, posėdis įvyko praėjusią savaitę. Šios komisijos narys, Ukmergės rajono savivaldybės Ūkio skyriaus vyriausiasis specialistas Kęstutis Lukoševičius sako, kad svarstytas butų dalybų klausimas kol kas be rezultatų – komisija savo sprendimo nepateikė. Kitas komisijos posėdis įvyks šį ketvirtadienį.
„Aptarėme kandidatus į naujuosius butus, su kai kuriais iš jų susitikome. Tačiau kilo įvairių neaiškumų, mat ne visi jie pateikė reikalingus dokumentus“, – sako K. Lukoševičius. Skirstydami butus komisijos nariai pirmiausia žada žiūrėti eiliškumo, nes tai numatyta įstatymu. Anot specialisto, yra dešimt ir daugiau metų eilėje stovinčių. Kiti svarbūs kriterijai – kandidato turtas ir pajamos.
„Laikysimės socialinio teisingumo principo – žiūrėsime, kad būstu būtų aprūpinti asmenys iš šešių sudarytų gyventojų grupių sąrašų – jaunos šeimos, našlaičiai ar netekę tėvų globos, gausios šeimos, neįgalūs asmenys ir kiti“, – tikina K. Lukoševičius.
Daugiabučio statybos rangovas – UAB „Izobara“ namo statybas žada užbaigti artimiausiomis dienomis. Darbus dar vertins nuolatinė statybų komisija. UAB „Izobara“ generalinis direktorius Juozas Armanavičius sako, kad kelios techninės komisijos namą jau apžiūrėjo. Buvo atliktas energetinis namo auditas, kurio išvados turėtų džiuginti būsimus gyventojus.
„Sunku pasakyti apie tikslias šildymo kainas, bet pagal atliktą energetinį auditą kaina turi būti labai maža“, – teigia jis. Šiluma, pasak J. Armanavičiaus, šio namo gyventojams kainuos apie 20 procentų mažiau nei šalimais stovinčių namų. Butuose įrengti šilumos apskaitos prietaisai, taigi gyventojai šilumą galės reguliuoti individualiai.
3485 kvadratinių metrų plotą užimančiame name – keturiasdešimt butų. Naudingas plotas užima 2538, gyvenamasis – 1588 kvadratinius metrus. Didžiausi – trijų kambarių, 94 kvadratinių metrų butai. Name įrengta dvidešimt dviejų ir po dešimt vieno ir trijų kambarių butų. Vieno kvadratinio metro ploto savikaina šiame būste įvertinta 3426 litais. Į šią kainą įtrauktos ir lėšos namo aplinkai sutvarkyti, automobilių stovėjimo, vaikų žaidimų aikštelėms, šaligatviams įrengti.
Pirmajame namo aukšte esantys butai pritaikyti neįgaliesiems – išplatintos lauko ir vidaus durys, tualetas pritaikytas įvažiuoti neįgaliojo ratukais.
Namą pastatyti kainavo 8,7 milijono litų. Visos išlaidos padengtos valstybės pinigais.