Ar jūsų vartojamas vitaminas D veikia?

Autorius Ukmergės žinios
Ar jūsų vartojamas vitaminas D veikia? /

Rinkoje prekiaujama daugybe skirtingų prekės ženklų vitaminu D, bet vos keleto jų poveikis patvirtintas moksliniais dokumentais. Šiuo metu ruošiama arba jau atlikta keletas įdomių su vitaminu D susijusių mokslinių projektų. Kai kurių tyrimų metu nustatyta, kurie papildai iš tikrųjų sugeba padidinti „saulės vitamino“ kiekį žmogaus organizme.

„Nutrients“ žurnale publikuota apie neseniai atliktą tyrimą, kurio metu 43-ejų žmonių grupei paskirta vartoti „D-Pearls“, kurio sudėtyje yra 40 mikrogramų vitamino D, o kitai grupei – atitinkamas placebo kiekis. Tyrimą atliko norvegų ir amerikiečių mokslininkai.

Tyrimo pradžioje (tai buvo pavasaris) abiejų grupių tiriamųjų kraujyje buvo panašūs vitamino D kiekiai – apie 60 nmol/L, o toks kiekis yra normalus.

Žiemą vitamino D kiekis organizme paprastai sumažėja. Taip nutinka dėl to, kad saulė danguje pakyla nepakankamai aukštai, jog mūsų oda, saulės spindulių padedama, sugebėtų sintetinti vitaminą D. Be to, su maistu gauname per mažai vitamino D žiemą saulės šviesos trūkumo lemiamai vitamino stokai kompensuoti.

Nenuostabu, kad, kaip ir manyta, minėto tyrimo placebo grupės tiriamųjų kraujyje kitą pavasarį buvo nedaug vitamino D – vidutiniškai jo kiekiai sumažėjo iki 47 nmol/L.

Visus penkis tyrimo mėnesius po 40 mikrogramų „D-Pearls“ papildo vartojusių tiriamųjų grupės situacija buvo visiškai kitokia. Jų kraujyje vitamino D kiekiai vidutiniškai padidėjo iki 75 nmol/L. Tokį kiekį sveikatos specialistai vadina optimaliu.

Tyrimo metu taip pat nustatyta, kad šis papildas gerai įsisavinamas ir veiksmingai padidina vitamino D kiekį kraujyje, net jei žiemos saulė nepajėgia to padaryti.

Jo sudėtyje yra natūralaus vitamino D3, ištirpinto alyvuogių aliejuje, želatinos kapsulėse. Aliejus padeda organizmui geriau įsisavinti šią riebaluose tirpią maistinę medžiagą, o nedideles kapsules lengva praryti ar sukramtyti.

„D-Pearls“ būna skirtingo stiprumo, tad galima pasirinkti poreikius atitinkančią dozę.


Vitaminas D – ką reikia žinoti?

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *