Aptarė pabėgėlių integracijos klausimus

Autorius Ukmergės žinios
Aptarė pabėgėlių integracijos klausimus / Aptarė pabėgėlių integracijos klausimus

Susitikusi su Lietuvos nevyriausybinių organizacijų tarybos nariais socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė aptarė pabėgėlių integracijos klausimus ir paragino nevyriausybines organizacijas, vienijančias įvairių grupių žmones visoje Lietuvoje ir sukaupusias daug vertingos patirties, dalyvauti integracijos procesuose.

„Be aktyvaus nevyriausybinių organizacijų, bendruomenių įsitraukimo bus sudėtinga užtikrinti sklandžią ir efektyvią žmonių, priverstų ieškoti saugesnio, geresnio gyvenimo, integraciją Lietuvoje“, – sakė A. Pabedinskienė, kviesdama nevyriausybines organizacijas prisidėti tiek dalyvaujant planuojamame integracijos savivaldybėse paslaugų teikime, tiek geranoriškai padedant šiems žmonėms įsilieti į visuomenę.

Pabrėžiant nevyriausybinio sektoriaus svarbą, ministrės A. Pabedinskienės siūlymu Nevyriausybinių organizacijų tarybos pirmininkas įtrauktas į prie Vyriausybės veikiančios komisijos, koordinuosiančios ir stebėsiančios pabėgėlių priėmimo ir integracijos klausimus, sudėtį.

Nevyriausybinių organizacijų tarybos nariai jau dabar mato galimybių, kaip nevyriausybinis sektorius galėtų prisidėti prie pabėgėlių integracijos. Pavyzdžiui, Maltos ordino pagalbos tarnyba galėtų pagelbėti perduodant užsienio šalių, kuriose su pabėgėlių klausimais dirba maltiečiai, patirtį, renkant ir organizuojant pagalbą pabėgėliams Lietuvoje, padedant integruotis į visuomenę, taip pat bendradarbiauti su akademine visuomene skatinant žmonių švietimą apie kitas kultūras.

Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos teigimu, jaunimo organizacijos pabėgėlių integracijos atžvilgiu yra nusiteikusios palankiai ir yra pasirengusios padėti jaunimui iš pabėgėlių tarpo įsitraukti į visuomeninį gyvenimą ir organizacijų veiklas.

Šiuo metu integracija vyksta dviem etapais: Pabėgėlių priėmimo centre Rukloje įvertinama konkretaus žmogaus situacija ir pradedamos teikti integracijos paslaugos, vėliau į Lietuvą perkelti pabėgėliai integraciją tęsia savivaldybių teritorijose. Planuojame trumpinti integracijos laikotarpį Pabėgėlių priėmimo centre nuo 8 iki 3 mėnesių, nes sėkmingiausia integracija ir yra tada, kai asmuo gyvena visuomenėje.

Pabėgėlių priėmimo centras kiekvienų metų pradžioje organizuoja viešųjų pirkimų konkursą, kuriuo siekiama atrinkti kuratorius, kurie galėtų pasiūlyti paramos integracijai paslaugas savivaldybės teritorijoje (prisiimtų kuruoti šeimas ir padėti jiems integruotis į bendruomenės gyvenimą, rasti būstą ir darbą), jame kviečiamos dalyvauti tiek nevyriausybinės organizacijos, tiek savivaldybių socialinės paramos centrai ir kt.

Tačiau ne mažiau svarbi yra visuomenės parama prieglobstį gavusių užsieniečių integracijai į vietinę bendruomenę: ne tik būsto suteikimas, bet ir pagalba susipažįstant su Lietuvos kultūra, tradicijomis, vertybėmis, teigiamas bendruomenės nusiteikimas.

Sutarta, kad pabėgėlių integracijos klausimai su nevyriausybinių organizacijų atstovais tarybos posėdžiuose bus aptariami reguliariai.

TAGGED:
Dalintis

Nuotraukų galerija:

Aptarė pabėgėlių integracijos klausimus / Aptarė pabėgėlių integracijos klausimus

Aptarė pabėgėlių integracijos klausimus / Aptarė pabėgėlių integracijos klausimus

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *