Apgadinti automobiliai. Kas atlygins nuostolius?

Apgadinti automobiliai. Kas atlygins nuostolius? /

Gruodžio 22-oji su problemomis prasidėjo net šešiems Antakalnio gatve ryte važiavusiems vairuotojams.

Ties 60-uoju numeriu pažymėtu pastatu jie apgadinti atsivėrus duobei. Už kelią atsakinga savivaldybė skelbia, kad visiems nuostolių neatlygins.

Apie 8 val., gavus pranešimą dėl šioje gatvėje apgadintų transporto priemonių, į įvykio vietą atskubėjo policijos pareigūnai.

Policija pranešė, kad, atvykus, aikštelėje rasti automobiliai su apgadintomis padangomis. „Volvo V70“ vairuotoja paaiškino, kad važiavo Antakalnio gatve prieš aštuntą ryto, buvo dar tamsu, lynojo. Pravažiavus pėsčiųjų perėją, kurioje įrengtas greitį ribojantis kalnelis, įvažiavo į duobę. Jos nesimatė, nes buvo pilna vandens. Sugadintas automobilio priekinis dešinysis ratas.

Į tą pačią duobę įvažiavusiems „Mazda“, BMW, „Citroen“ markės automobiliams taip pat apgadinti priekiniai dešinės pusės ratai. Dar vienam BMW – ne tik priekinis bei galinis ratai, bet ir bamperis. Įvykio vietoje stovėjo ir „Audi“  su sugadintais ratais. Vėliau į policiją dėl sugadintų ratų dar kreipėsi VW vairuotoja.

Visi vairuotojai nurodė tas pačias aplinkybes – buvo dar tamsus paros metas, maždaug 10-ies centimetrų pilna vandens duobė buvo nepažymėta ir jos nebuvo įmanoma pastebėti.

Duobė po įvykio buvo pažymėta kūgiu. Vairuotojai dėl žalos atlyginimo paraginti kreiptis į Ukmergės rajono savivaldybę, kuri atsakinga už minėtą kelio ruožą.

Tačiau rajono savivaldybė skelbia, kad visiems vairuotojams, kurių automobiliai apgadinti šioje duobėje, nuostolių atlyginti negalės.

„Ukmergės rajono savivaldybės administracijos turimais duomenimis, pirmasis Antakalnio gatve važiavęs vairuotojas nukentėjo apie 6 valandą ryto, ir, remiantis Kelių eismo taisyklėmis (KET), turėjo pranešti apie kliūtį atsakingiems asmenims, tačiau to nepadarė.

Primename, kad KET III dalies 11 punkte teigiama: „Eismo dalyviai, sudarę ar pastebėję kliūtį kelyje, sukėlę ar pastebėję jame pavojų, privalo šią kliūtį ar pavojų pašalinti, o negalėdami to padaryti – pranešti policijai ar kelio pagal Lietuvos Respublikos kelių įstatymo 4 straipsnyje nustatytą kelių suskirstymą savininkui, pažymėti kliūtį ar pavojingą vietą ir visais įmanomais būdais įspėti apie kliūtį ar pavojų kitus eismo dalyvius“,  – skelbia savivaldybė.

Atkreipia dėmesį, kad bus nagrinėjami tik tų vairuotojų prašymai dėl kompensacijų, kurie pirmiausiai kreipėsi į Ukmergės policijos komisariatą.

UŽ inf.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *