Šeštadienį Ukmergėje šurmuliavusioje Angelų sargų mugėje netrūko nei muzikos, nei gero oro, nei rudens gėrybių. Miestelėnai nesuprato tik vieno: kuo čia dėti angelai sargai, juk tai – tiesiog rudens derliaus šventė.
Vilma NEMUNAITIENĖ
Gedimino Nemunaičio nuotr. Į miesto centrą iškilmingai įvežtas derliaus pabaigtuvių vainikas.
Rudens mugės Ukmergėje buvo graži maždaug dešimtmetį trukusi tradicija. Tačiau prieš trejetą metų prasidėjus krizei nutarta jų neberengti. O pernai vėl bandyta sugrąžinti. Tik jau nauju – Angelų sargų vardu. Mat kažkas prisiminė: anot istorinių šaltinių, XIX amžiuje pirmą spalio sekmadienį Ukmergėje tokiu pavadinimu vadinti vykdavę atlaidai.
Vidiškių seniūnijos kiemelis.
Taip Angelų sargų pavadinimas mugei buvo sugrąžintas. Tačiau tik pavadinimas. Daugiau jokio angeliško akcento taip niekas ir nesugalvojo…
Puikia dovana tapęs geras oras suteikė progą šventės dalyviams smagiai praleisti savaitgalį – vieni pirko suvenyrus, kiti smaguriavo žemdirbių vaišėmis, grožėjosi seniūnijų kiemeliais, žiūrėjo cirko artistų pasirodymus ar tiesiog bendravo su draugais.
Rudens gėrybių ragas.
Kandidatams į Seimą tai tapo puikia proga gražiai pasipuošus pasirodyti rinkėjams.
Tuo tarpu seniūnijų darbuotojams teko sunki užduotis pristatyti savo apylinkes, jose vykdomas veiklas, kūrybingų žmonių amatus. Seniūnijų darbuotojai per galvą vertėsi ne dėl paprastų žiūrovų, o labiausiai – dėl reiklios komisijos nuosprendžio.
Mat šiemet buvo atgaivinta kiek primiršta tradicija rinkti ir apdovanoti gražiausią seniūnijos kiemelį.
Mugėje – rudeniški akcentai.
Įvertinę triūsą ir išragavę siūlomas vaišes komisijos nariai originaliausiu kiemeliu pripažino Deltuvos seniūnijos. Šis kiemelis buvo įkurdintas rąstiniame name.
Gražiausiu išrinktas pilies akcentais išdabintas Siesikų seniūnijos kiemelis.
Rajono vadovai vertino ir visų metų seniūnijų pasiekimus. Geriausia šiemet pripažinta pernai nemažai priekaištų sulaukusi Vidiškių seniūnija.
Koncertuoja svečiai iš Estijos.
Dar vienų varžytuvių dalyviams jokios išmonės nereikėjo – čia pagrindiniu smuiku griežė motinėlė gamta. Šiose varžytuvėse dalyvavo daržovės.
Didžiausia morka svėrė 1 kg 430 g. Ji išaugo Pabaisko seniūnijoje. Kopūstas milžinas svėrė 7 kg 415 g. Jis išaugintas Laumėnuose. Didžiausio svogūno, atvežto iš Žemaitkiemio, svoris – 400 gramų, cukinijos iš Pabaisko – 5 kg 360 g.
Taujėniškiai pasipuošė dvarininkų rūbais.
Moliūgų būta tokių didelių, kad neatlaikė net svarstyklės. Todėl apdovanoti du didžiausi, atvežti iš Pabaisko ir sodų bendrijos „Pušelė“.
Didžiausių daržovių šeimininkai buvo apdovanoti piniginiais prizais.
Cirko artistų pasirodymas.
Žiūrovai dalyvavo ir sporto varžybose – traukė virvę, bėgo su bulvių maišais, kilnojo moliūgą. Vyko bulvių smiginio, šaudymo iš lanko į šiaudus, bulvių lupimo plastikiniais peiliais rungtys.
Kultūros centro direktorė Rasa Graužinienė laimikį pagavo rankomis.
Didelio žiūrovų dėmesio sulaukė cirko artistų pasirodymas. Koncertavo choras iš Estijos, o šventei einant į pabaigą – grupė „Midula“.
Varžybose liejosi emocijos.