Angelų sargų mugė nukėlė į senovę

Sa­vait­ga­lį Uk­mer­gė­je šur­mu­lia­vo tra­di­ci­nė Der­liaus šven­tė – An­ge­lų sar­gų mu­gė. Jo­je ne­trū­ko nei pre­kei­vių, nei links­my­bių. To­kios šven­tės dau­giau nei prieš šimt­me­tį mū­sų mies­te bu­vo tra­di­ci­nės.

1 straipsnio 1 nuotr.09-30

 

Ge­di­mi­no Ne­mu­nai­čio nuotr. Rudeninė mugė – tradicinis mūsų miesto renginys.



 

O da­bar­ti­niai jų or­ga­ni­za­to­riai bū­tent to ir sie­kia – pa­ban­dy­ti nu­kel­ti uk­mer­giš­kius pus­an­tro am­žiaus at­gal, kuo­met Lie­tu­va dar bu­vo ca­ri­nės Ru­si­jos pro­vin­ci­ja.

An­ge­lų sar­gų mu­gę iš­kil­min­gai pra­dė­jo ra­jo­no me­ras Vy­das Paknys. Su­si­rin­ku­siuo­sius svei­ki­no ir viešnia iš Bal­ta­ru­si­jos – Svis­loč mies­to Vyk­do­mo­jo ko­mi­te­to pir­mi­nin­ko pa­va­duo­to­ja.

Toks keis­tas svei­kin­to­jų du­e­tas to­dėl, kad šven­tė or­ga­ni­zuo­ta vyk­dant Sa­vi­val­dy­bės ad­mi­nist­ra­ci­jos ir kul­tū­ros cen­tro pro­jek­tą kar­tu su part­ne­riais iš Bal­ta­ru­si­jos Svis­lo­č mies­to. Pa­gal šį ben­dra­dar­bia­vi­mo pro­jek­tą uk­mer­giš­kiai įsi­gi­jo XIX a. pa­bai­gos – XX a. pra­džios laik­me­čio dra­bu­žius ar­tis­tams bei at­ri­bu­ti­ką.

Uk­mer­gė­je sa­vait­ga­lį sklan­dė šių am­žių san­dū­ros mu­gių nuo­tai­ka: pa­na­ši pre­ky­ba, žai­di­mai, at­rak­ci­jos, vai­di­ni­mai. Įspū­dį su­sti­pri­no per­si­ren­gė­liai: po­pas su tar­nai­te, ug­nia­ge­siai, po­li­ci­nin­kai, ka­ri­nin­kų šei­ma, laiš­ka­ne­šys, kiem­sar­gis, žy­das…

Mies­te šur­mu­lia­vo ir įvai­rios pra­mo­gos bei skam­bė­jo ne tik lie­tu­viš­kos dai­nos. Į ren­gi­nį su sa­vo ko­lek­ty­vais at­vy­ko sve­čiai iš Bal­ta­ru­si­jos: šo­ko ir dai­na­vo Svis­loč mies­to ko­lek­ty­vas „Ulyb­ka“,  dai­na­vo mo­te­rų vo­ka­li­nis an­sam­blis „Mi­la­vi­ca“.

Sma­giai lei­do lai­ką ma­žie­ji uk­mer­giš­kiai – jiems skir­ti nau­ji mediniai vai­kų žai­di­mų atrakcionai.

Mu­gės da­ly­viai ga­lė­jo įsi­gy­ti įvai­rių na­mi­nių ska­nu­my­nų, pa­si­vai­šin­ti ar už sim­bo­li­nę kai­ną pa­ra­gau­ti gar­džių pa­tie­ka­lų.

Čia pat mies­to aikš­tė­je Ša­kių Za­na­vy­kų te­at­ro sa­vi­veik­li­nin­kai vai­di­no vo­de­vi­lį „Ne­do­ras vai­kas“. Lė­lių ko­me­di­ją „Pan­čas ir Džu­di“ į Uk­mer­gę at­ve­žė Kau­no „Nykš­tu­ko“ lė­lių te­at­ras.

Stip­riau­sie­ji ga­lė­jo sa­vo jė­gas iš­ban­dy­ti spor­ti­nė­se var­žy­bo­se: į to­lį mes­da­mi au­li­nį ba­tą, kil­no­da­mi bul­vių mai­šus, me­di­niais ka­ru­čiais ve­ždami obuo­lių mai­šus. 40 ki­log­ra­mų svo­rio mo­liū­gą 16 kar­tų iš­kė­lė mies­to sve­čias iš Veng­ri­jos.

Mu­gės pro­ga or­ga­ni­za­to­riai iš­lei­do laik­raš­tį „Uk­mer­gės Gar­sas“, ku­ria­me iš­spaus­din­ti  XX am­žiaus pra­džios skel­bi­mai, mais­to kai­nos, ap­ra­šy­ti svar­biau­si to me­to įvy­kiai ir kri­mi­na­lai.

Ren­gi­ny­je tra­di­ciš­kai ap­do­va­no­ti di­džiau­sių dar­žo­vių sa­vi­nin­kai. Di­džiau­sia šiųme­tė mor­ka, iš­kas­ta Žel­vo­je, svė­rė 800 gra­mų, di­džiau­sia bul­vė svė­rė 955 gra­mus. Ji at­vež­ta iš Vep­rių. 8 ki­log­ra­mų ko­pūs­tas at­ga­ben­tas iš Že­mait­kie­mio. O šių­me­tis mo­liū­gas re­kor­di­nin­kas svė­rė 68 ki­log­ra­mus. Jis už­au­gin­tas Žel­vo­je.

Kaip ir kas­met mu­gė­je vy­ko gra­žiau­sio se­niū­ni­jos kie­me­lio rin­ki­mai.

Der­lin­giau­siu iš­rink­tas Že­mait­kie­mio se­niū­ni­jos kie­me­lis.

Et­no­gra­fiš­kiau­siu pri­pa­žin­tas Žel­vos kie­me­lis, o Pi­vo­ni­jos kie­me­lis pel­nė iš­ra­din­giau­siojo no­mi­na­ci­ją.

Nu­ga­lė­to­jus ap­do­va­no­jo ra­jo­no va­do­vai.

Daugiau nuotraukų kaip visada galite rasti mūsų facebook puslapyje.

Autorė: Vil­ma NEMUNAITIENĖ

1 straipsnio 2 nuotr.09-30

 

Koncertuoja viešnios iš Baltarusijos.


 

Dalintis
Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *