Akinių kainos skiriasi neįtikėtinai

Autorius Vilma Nemunaitienė
Akinių kainos skiriasi neįtikėtinai /

Renkantis akinius geriau nepatingėti ir išsamiau pasidomėti jų kainomis. Kartais rezultatas gali nustebinti. Tuo tarpu apie akinių lęšių kompensacijas apskritai mažai kas žino.

Ukmergiškis Vytautas įsitikinęs, kad optikos salonų darbuotojai klientams kartais tiesiog apdumia akis ir ieško patiklių, naivių pirkėjų. Taip nutiko, kai su žmona buvo nuėjęs pirkti akinių į vieną Ukmergės optikos saloną. Čia ne tik buvo priskaičiuota įspūdingai didelė pinigų suma, bet ir netinkamai nustatytos akinių dioptrijos.

Vytautas pasakojo, kad žmona norėjo pasitikrinti regėjimą – juto, kad jis silpsta. Regėjimas salone jai buvo tikrinamas, tačiau akinių stiprumas nustatytas pagal senus turimus akinius.

Tačiau pardavėjai pradėjus sumuoti būsimo pirkinio kainą, sutuoktiniai tikina likę amą praradę. Pirmiausiai  pasakė, kad vienas stiklinis lęšis kainuos 90 eurų. Esą bus labai kokybiškas. Tiesa, nei patamsintas, nei su apsauga nuo kompiuterio.

Dar plius akinių stiklai, darbas, mokestis už akių tikrinimą – iš viso 250 eurų. Dioptrijos buvo nustatytos 3,5 ir 4,5 – niekuo neypatingos.

Vytautas pasakojo, kad žmona prašė stikliukus įdėti į tuos pačius rėmus – esami nei labai pasenę, nei iškrypę. Bet salone patikino, kad taip negalima.

Vytautas pasakojo, kad įspūdinga užsiprašyta kaina už paprasčiausius akinius juos su žmona ir papiktino, ir suglumino, tad nuėjo į kitą saloną.

Čia darbuotoja pirmiausiai pasiūlė nueiti pas specialistą pasitikrinti akių. Taip ir padarė – poliklinikoje buvo nustatyta, kad moteriai reikia gerokai stipresnių nei turimi – 6,75 ir 5,25 stiprumo akinių.

Paskaičiavo, kad pagaminti akinius su apsauga nuo saulės kainuos 150 eurų.

Negana to, už šią sumą papildomai skirti dar ir antri akiniai skaitymui.

Apie akinius pasakojo ir kita į redakciją paskambinusi moteris. Tiesa, kiek kita tema.

Ukmergiškė Rasa sako girdėjusi,  kad yra kompensuojami akinių lęšiai. Tačiau niekada neteko girdėti, kad koks medikas pasiūlytų šia parama pasinaudoti.

Šį klausimą pateikėme Valstybinei ligonių kasai. Jos Ryšių su visuomene skyriaus vedėjas Rimantas Zagrebajev atsakė, kad sveikatos draudimu apsidraudę žmonės gali pasinaudoti kompensacija akinių lęšiams.

Svarbu žinoti, kad ši kompensacija skiriama tik gydytojui oftalmologui nustačius atitinkamą regėjimo lygį ir pacientui išrašius receptą kompensuojamiems akinių lęšiams.

Vaikams, kurių geriau reginčiosios akies korekcija neviršija 0,3 regėjimo aštrumo, akinių lęšiai yra kompensuojami ne dažniau kaip kartą per metus. O suaugusieji kompensaciją gauna ne dažniau nei kartą per dvejus metus, jei jų geriau reginčiosios akies regėjimo aštrumas su visiška korekcija neviršija 0,1 regėjimo aštrumo.

Kompensuojamoji suma vaikams siekia 38 eurus kartą per metus, suaugusiems – 76 eurus kartą per dvejus metus.

Pacientas, norėdamas pasinaudoti šia kompensacija, pirmiausia turi kreiptis į savo šeimos gydytoją, kuris išduos siuntimą gydytojo oftalmologo konsultacijai. Gydytojui oftalmologui išrašius receptą kompensuojamiems akinių lęšiams, dėl jų įsigijimo reikėtų kreiptis į optikas, su kuriomis teritorinės ligonių kasos (TLK) yra sudariusios sutartis. Šių optikų sąrašai yra skelbiami kiekvienos TLK interneto svetainėse.

Valstybinės ligonių kasos atstovas pažymėjo, kad ši kompensavimo tvarka nėra nauja, tačiau  sutiko, kad daugelis žmonių to nežino ir ja nesinaudoja.

Ukmergėje yra tik du optikos salonai, kuriuose, remiantis ligonių kasų informacija, galima pasinaudoti šia kompensacija, apie kurią turėtų informuoti medikai.


regėjimo patikrinimas

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *