Į redakciją paskambinusi Jūratė pasakojo, kad laikinai parvykusi iš užsienio padėjo tėvams tvarkytis jų sklype: surinko krituolius obuolius ir vežė juos į Pabaisko seniūnijoje, Kopūstėliuose, esančią žaliųjų atliekų aikštelę. Tačiau jos nerado. Klausė vietinių gyventojų, ar nežino, kur rasti, bet šie kraipė galvas, tikino negirdėję.
Jūratė sakė apvažiavusi teritoriją, bet rado tik žole apaugusį keliuką ir iškabą, kad buitines atliekas pilti draudžiama. Skambinant nurodytu telefonu taip pat niekas neatsiliepė. „Vadinasi skleidžiate melagingą informaciją – aikštelė neveikia“, – piktinosi moteris.
Pabaisko seniūnijoje, Sargelių k. 14, esanti žaliųjų atliekų aikštelė yra bendrovės „Ukmergės vandenys“ pavaldume.
Šios įmonės direktorius Rimas Arlinskas stebėjosi, kaip galima nerasti jau beveik 10 metų veikiančios aikštelės. „Gal žmogus važiavo visai į kitą vietą. Neteko girdėti, kad kas jos nerastų“, – sakė bendrovės vadovas.
Žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelė atvira pirmadieniais–ketvirtadieniais nuo 7 iki 16 val., penktadienais – nuo 7 val. iki 14 val.
Direktorius priminė, kad ir atvežus atliekas šeštadienį, sekmadienį ar po darbo valandų, jų atgal vežtis tikrai neprireiks – galima krauti į nurodytą vietą. Vėliau bendrovės darbininkai su technika viską surenka ir sukrauna į kompostavimo vietą.
Dėl to, kad nurodytu telefonu niekas neatsiliepė, R. Arlinskas patvirtino, kad taip tikrai galėjo nutikti. Tačiau ne dėl neatsiliepiančio darbuotojo kaltės. Tiesiog minėtoje vietoje labai prastas mobilusis ryšis. Situaciją bandyta spręsti, bet nesėkmingai. Mobiliuoju telefonu prisiskambinti tikrai sudėtinga.
R.Arlinskas priminė, kad ukmergiškiai gali naudotis ir mieste esančia žaliųjų atliekų aikštele.
Ji veikia Ukmergės miesto nuotekų valykloje, Serbentų g. 2A. Ten taip pat priimamos šakos, lapai, žolė, krūmai.
Nors skelbiama, kad atliekos priimamos tik darbo dienomis ir darbo valandomis, direktorius tikino, kad ir po darbo valandų atvežusieji tikrai nebus priversti su atliekomis keliauti namo.
Bendrovės vadovas pasakojo, kad besinaudojančiųjų žaliųjų atliekų aikštelėmis per pastaruosius metus padaugėjo.
Nors privačių namų gyventojams buvo išdalintos kompostavimo dėžės ir žmonės raginami jose kompostuoti atliekas, panašu, kad taip elgiasi ne visi.
Pažymėjo, kad į jų bendrovės žaliųjų atliekų aikšteles gyventojai turėtų atgabenti tai, kas netelpa į komposto dėžes – krūmus, šakas. O tai, kas telpa, turėtų patys kompostuoti, pavyzdžiui, obuolius. „Juk tam ir buvo investuota – gyventojams dalintos dėžės, tačiau tikriausiai ne visi jomis naudojasi“, – kalbėjo R. Arlinskas.
Priminsime, kad žaliąsias atliekas draudžiama mesti į šioms atliekoms neskirtus konteinerius ar palikti konteinerių aikštelėse. Pažeidėjams gresia įspėjimas arba bauda iki 600 eurų.