ABA terapija: ką apie tai reikia žinoti?

Autorius Ukmergės žinios
ABA terapija: ką apie tai reikia žinoti? /

Didelė dalis žmonių visame pasaulyje yra kamuojami įvairių ligų bei sutrikimų, todėl negali džiaugtis pilnaverčiu gyvenimu. Vis dėlto, šiandien jau yra galimybė rinktis įvairius metodus bei priemones, galinčius dalinai pagerinti gyvenimo kokybę. Dažnu atveju veiksmingu pasirinkimu, siekiant pagerinti gyvenimo kokybę tampa ir terapijos. Viena iš jų yra ABA terapija, kuri skirta autizmu sergančių vaikų gyvenimo kokybės  gerinimui. 

ABA (iš anglų kalbos Applied behavior analysis) – arba tiesiog taikomoji elgesio analizė, yra mokslas. Jo metodika paremta žmonių (arba kitų gyvų organizmų) mokymosi procesų principais. Ši terapija yra taikoma siekiant pagerinti socialiai svarbų elgesį. 

Dėmesį verta atkreipti į tai, kad prieš pradedant taikyti šią terapiją, specialistas (dažniausiai tai būna su vaiku ir jo šeima dirbantis psichologas arba elgesio vertinimo specialistas), turi patikrinti bei įvertinti dabartinį vaiko įgūdžių lygį šiose srityse: kalba ir komunikacija, vizualiniai bei erdviniai įgūdžiai, socialiniai įgūdžiai, akademiniai įgūdžiai, mąstymas, smulkioji bei stambioji motorika, o taip pat – identifikuoti, kokios yra silpnosios bei stipriosios vaiko savybės. 

Na, o pabaiga belieka tik pridurti, kad autizmu sergančių vaikučių tėveliai aukštesnei gyvenimo kokybei užtikrinti gali rinktis ir kitas terapijas. Jūsų pasirinkimas yra iš tiesų nemažas, tačiau dėmesį verta atkreipti į tai, kad būtent ABA terapija yra vertinama kaip viena veiksmingiausių iš visų šiems vaikams skirtų terapijų. Pirmiausia ši terapija buvo pradėta taikyti užsieni šalyse, tačiau šiandien jos teikiama nauda ir rezultatais, gali džiaugtis ir mūsų šalyje gyvenantys mamos bei tėčiai, kurių atžalos serga autizmu.

Dėmesį verta atkreipti ir į tai, kad kiekvienas atvejis, kai vaikučiui, sergančiai autizmu, taikoma ABA terapiją, yra tarsi atskira istorija, kuri neprasideda staiga, vieną dieną. Pirmiausia įvertinama individualaus vaiko situacija, jo įgūdžių lygis, vyksta išsamus pokalbis su tėvais ir t.t. Ir tik vėliau, po visų parengiamųjų darbų, pradedamas ABA terapijos taikymas, prižiūrint aukščiausio lygio specialistams. Tai, kaip ilgai bus taikoma ši terapija, taip pat sprendžiama individualiai, įvertinus pokytį.

Rinkitės tai, kas geriausia jūsų vaikui. 

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *