Kalėdinių siuntų pakavimo patarimai, kuriuos būtina žinoti

Autorius Ukmergės žinios

Kalėdų laikotarpiu Lietuvoje ir į užsienį siunčiamų siuntų kiekiai išauga iki 50 proc. Tačiau, norint šventine siunta nustebinti artimą žmogų, svarbu nepamiršti kelių svarbių pakavimo patarimų. Jie garantuos, kad dovana gavėją pasiektų nepažeista ir nesugadintų šventinės nuotaikos.

Pagrindinė siuntų pakavimo taisyklė paprasta – svarbiausia yra pakuotės tvirtumas ir patvarumas, o ne išvaizda. Tvirta pakuotė turėtų išlaikyti tiek siuntoje esančių daiktų svorį, tiek ir galimą išorinį slėgį.

„Tinkamą pakuotę konkrečiai siuntai reikėtų rinktis pagal siunčiamų daiktų pobūdį. Pavyzdžiui, trapiems ar dužiems daiktams rekomenduojame naudoti specialias apsaugines pakuotes. Siuntimui tinkamiausios yra gofruotos kartono dėžės, o mažesnėms siuntoms – tvirti popieriniai vokai. Kad siuntoje esantys daiktai nejudėtų ir atkeliautų geros būklės net ir pažeidus pakuotės išorę, tuščias siuntos ertmes reikėtų užpildyti biriu užpildu, tokiu kaip smulkintas popierius, kartonas ar įvairios granulės“, – sako Mantas Sirutavičius, Lietuvos pašto Klientų patirčių valdymo departamento vadovas.

Jis priduria, kad logistikos grandinėje siuntos keliauja įvairiausiomis sąlygomis ir visos jos, nepriklausomai nuo turinio ar esančių perspėjimų apie viduje esančius trapius daiktus, skirstomos bei pristatomos vienodai. Todėl rekomenduojama pakuotes ne tik tvirtai supakuoti, bet ir kruopščiai užklijuoti lipnia juosta – apjuosti  siuntą per visą apimtį, mažiausiai trijose vietose. Tai garantuos, kad transportuojama siunta neplyš, neatsidarys ir nepažeis kitų siuntų.

Siunčiant siuntas svarbu nepamiršti tinkamo adresavimo. Net dėl menkiausios klaidos gavėjo adrese gali vėluoti siuntos pristatymas ar pastaroji gali būti grąžinta siuntėjui. Kad to neatsitiktų, Lietuvos paštas kviečia atidžiai patik-rinti, ar visi nurodyti duomenys teisingi – siuntėjo ir gavėjo vardas bei pavardė, gatvės pavadinimas, namo ir buto numeris, gyvenvietės ir šalies pavadinimas, pašto kodas.

Siunčiant rekomenduojama nurodyti ir telefono numerį bei el. pašto adresą –  turint šiuos duomenis gavėjas apie atkeliavusią siuntą gali būti informuotas operatyviau.

UŽ inf.

Dalintis
Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *