Vandens skaitikliai butuose – ne amžini

Autorius Vilma Nemunaitienė
Gedimino Nemunaičio nuotr. Vandens skaitiklio garantija – 6-eri metai.

Bendrovė „Ukmergės vandenys“ kasmet pakeičia nuo 3 000 iki 4 000 vandens skaitiklių, esančių vartotojų būstuose. Šie darbai atliekami, nes pagal Lietuvos metrologijos inspekcijos reikalavimus skaitiklius gyventojams privalu keisti kas 6-erius metus. Įmonėms ir organizacijoms šie reikalavimai dar griežtesni – skaitiklius pakeisti privalu kas 2-ejus metus.

Bendrovės „Ukmergės vandenys“ direktorius Rimas Arlinskas pasakojo, kad iš viso jie turi 20 000 abonentų, tad visiems jiems tais pačiais metais skaitiklius pakeisti būtų neįmanoma, taigi šie darbai vyksta nuolatos – kasmet pakeičiama iki 4 tūkstančių skaitiklių.

Keitimo paslauga vartotojams nekainuoja. Skaitikliai, kurių kaina yra apie 12 eurų, ir jų montavimo darbai įskaityti į abonementinio mokesčio už vandenį kainą.

Pasak direktoriaus R. Arlinsko, vandens skaitikliai kasmet vis tobulėja.

Antai, prieš kelis dešimtmečius juos būdavo galima sustabdyti magnetu. Pasitaikydavo, kad žmonės tokiu būdu vogdavo vandenį.

Dabar tokių skaitiklių seniai nebėra – gaminami vis modernesni, tikslesni. Šiuo metu montuojami tokie, kurių rodmenis prireikus jau galima būtų nuskaityti nuotoliniu būdu.

Nors kai kas tokią ateities perspektyvą – rodmenų nuskaitymą per nuotolį – vertina dviprasmiškai, direktorius mano, kad ateityje ši naujovė tikriausiai neišvengiama.

Anot R. Arlinsko, pasitaiko, kad skaitiklius tenka keisti ne tik todėl, kad baigiasi terminas, kiek jie gali tarnauti, bet ir dėl kitų priežasčių, pavyzdžiui, kai gyventojas netyčia pažeidžia skaitiklio plombą.

Direktorius ramina, kad taip nutikus panikuoti nereiktų, tiesiog reikia paskambinti į jų bendrovę ir pranešti apie situaciją. Svarbiausia, reikia ilgai nedelsiant informuoti.

Kiek laiko galima eksploatuoti tokius matavimo prietaisus, kaip vandens skaitikliai, nustato Lietuvos metrologijos inspekcija. Jos specialistai turi teisę atlikti patikras ir nuostatų nesilaikančiai bendrovei gali skirti baudą.

R. Arlinskas pasakojo, kad pandemijos metu jų bendrovė negalėjo lankytis būstuose ir keisti skaitiklių, tad šiuo metu stengiasi prisivyti nustatytą grafiką, kad visi prietaisai atitiktų reikalavimus,

Pasidomėjus apie skolas už vandenį, kurias sukaupia vandenį vartojantys ukmergiškiai, direktorius pasakojo, kad dažniausi skolininkai – kai kurie socialinių būstų gyventojai. Tarp jų yra tokių, kurie tiesiog visai nemoka mokesčių, taip pat ir mokesčio už vandenį. Vėliau palieka būstą su visomis skolomis. Skolos už vandenį kartais pasiekia ir 200 eurų sumą, o tai reiškia, kad už šią paslaugą žmogus galimai nemoka metus ar daugiau.

Paskaičiuota, kad šiuo metu vienas „Ukmergės vandenų“ vartotojas per mėnesį sunaudoja vidutiniškai 2 kubinius metrus šalto vandens.

Dalintis
Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *