Gidas, kaip naudotis išlyginamaisiais grindų mišiniais

Autorius Ukmergės žinios

Išlyginamieji mišiniai grindims – universali ir labai naudinga priemonė, kuri efektyviai pašalina visus grindų nelygumus ir padeda sukurti tobulai lygų paviršių. Savaime išsilyginantys grindų mišiniai puikiai išlygina ne tik standartinius, bet ir ypatingai grublėtus ar net didelį nuolydį turinčius paviršius. Ši priemonė sukuria nepriekaištingą pagrindą būsimai grindų dangai, todėl apdailos priemonių klojimo darbai atliekami ir kokybiškiau, ir žymiai operatyviau. Daugelis žmonių žino, jog susiduriant su nelygaus grindų paviršiaus problema, išlyginamųjų mišinių naudojimas yra geriausia išeitis. Visgi, ne mažiau svarbus yra ir tinkamas, tokių priemonių naudojimas. Aptarkime, kaip taisyklingai dirbti su išlyginamaisiais mišiniais ir kokios darbų sekos reikėtų laikytis.

Pirmas žingsnis – pagrindo išvalymas ir paruošimas 

Savaime išsilyginantis mišinys visada turi būti dengiamas ant švaraus, tinkamai paruošto pagrindo. Paviršius, ant kurio bus dengiama ši priemonė, turi būti sausas ir švarus. Ant jo negali būti dulkių, smulkių šiukšlių ar kitų nešvarumų. Jeigu grindyse yra įplyšimų, įtrūkimų ar kitų pažeidimų, visų pirma reikia pašalinti juos, o tik tada dengti lyginamąją priemonę. Pagrindo išvalymo ir paruošimo darbų tikrai nereikėtų ignoruoti. Dėl netinkamai paruošto paviršiaus, išlyginamasis mišinys gali prasčiau sukibti su apdailos medžiagomis.

Antras žingsnis – gruntavimo etapas  

Jeigu ant pagrindo bus klojama medine sudėtimi pagrįsta grindų danga, tuomet reikia atlikti ne tik gruntavimo, bet ir lentų šlifavimo darbus. Kitais atvejais – galima apsiriboti tik gruntavimu. Ant grindų pagrindo užteptas gruntas užtikrina, kad išlyginamasis grindų mišinys tvirtai ir stabiliai sukibs su apdailos medžiagomis. Prieš dengiant mišinį, visada reikėtų įsitikinti, ar gruntas visiškai išdžiūvo. Gruntavimo etapo tikrai nereikėtų praleisti. Dėl neatlikto gruntavimo proceso, išdžiūvęs išlyginamasis mišinys neretai įtrūksta. Be to, jeigu bus klojama medinė danga, tuomet visada reikėtų rinktis vandeniui atsparų gruntą. Mediena yra linkusi sugerti drėgmę. Netinkamo grunto naudojimas ilgainiui gali sukelti jos deformacijas ar lentų sulinkimo problemas.

Trečias žingsnis – išlyginamojo mišinio paruošimas

Savaime išsilyginantis mišinys gali būti maišomas su vandeniu arba su tam tikru tirpikliu. Maišymo priemonę reikėtų pasirinkti ne savarankiškai, o pagal gamintojo nurodymus. Labai svarbu tinkamai sumaišyti mišinį. Maišyti reikia tol, kol bus gauta vientisa konsistencija be jokių gabalėlių. Mišinio paruošimo tikslams rekomenduojama naudoti pramoninio tipo maišytuvą, nes jis užtikrina kokybišką ir greitą mišinio paruošimo procesą.

Ketvirtas žingsnis – mišinio pylimas ant grindų pagrindo 

Labai svarbu pasirinkti tinkamą mišinio pylimo schemą. Paruoštas mišinys turėtų būti pilamas nuo tolimiausio patalpos kampo link durų. Mišinį reikia pilti lėtai ir atsargiai, tam, kad būtų užtikrintas tolygus paskirstymas. Esant poreikiui, priemonės paskirstymo darbams galima naudoti volelį ar mentelę. Daugelis išlyginamųjų mišinių turi būti padengti ne mažesniu nei 3 mm storiu. Jeigu galutinei dangai bus naudojamas linoleumas ar keraminės plytelės, savaime išsilyginančio grindų mišinio sluoksnis turi būti dar storesnis. Per plonas sluoksnis po išdžiūvimo gali įtrūkti, todėl šią priemonę reikėtų dengti kuo storesniu sluoksniu.

Penktas žingsnis – išlyginamojo mišinio nusausinimas 

Užpylus savaime išsilyginantį mišinį, jį reikia nusausinti, tam, kad būtų pašalinti oro burbuliukai. Nusausinimo tikslams galima naudoti dygliuotą paviršių turintį volelį arba specialų šepetėlį. Nedideli oro burbuliukų likučiai didelės žalos nedaro. Dėl per didelio burbuliukų kiekio gali susidaryti vadinamosios oro kišenės, todėl mišinys neįgaus gerų stabilumo savybių.

Šeštas žingsnis – padengto mišinio džiovinimas 

Prieš klojant bet kokio tipo grindų dangų, visada reikia įsitikinti, ar išlyginamoji priemonė visiškai išdžiūvo. Prieš grindų montavimo darbus, drėgmės kiekis negali būti didesnis nei 5.5%. Šiuos duomenis galima patikrinti su specialiais drėgmės matuokliais. Išlyginamojo mišinio džiūvimo laikas priklauso nuo jo tipo, sluoksnio storio ir aplinkos temperatūros. Siekiant paspartinti mišinio džiūvimo laiką, patalpoje reikia sukurti didesnį oro srautą, t.y. atidaryti langus ir duris (ši taisyklė negalioja lietingų dienų metu). 

Svarbu ne tik tinkamai atlikti išlyginamojo mišinio padengimo darbus, bet ir pasirinkti tikrai kokybišką, puikiomis eksploatacinėmis savybėmis pasižyminčią priemonę, o tokią tikrai rasite Mimeta.lt pasiūloje!

Dalintis
Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *