Aplinkos ministerija spalio 21–27 dienomis inicijavo jau 6-ąją Klimato kaitos savaitę Lietuvoje, kurios metu atkreipiamas visuomenės dėmesys į klimato kaitos iššūkius ir skatinami žalieji sprendimai kasdienybėje.
Visoje šalyje vykstančiais Klimato savaitės renginiais siekiama įkvėpti visuomenę prisidėti prie kovos su klimato kaita, atvirai kalbėti apie iššūkius ir galimybes ją švelninti bei diskutuoti, kaip prie jos prisitaikyti ir didinti atsparumą.
Ukmergės rajono savivaldybė (toliau – Savivaldybė) ir UAB „Ukmergės šiluma“, siekdamos skatinti visuomenę atvirai kalbėti apie iššūkius ir galimybes švelninant klimato kaitą, spalio 24 dieną organizavo Atvirų durų dieną Ukmergėje nuo šių metų veikiančiame Saulės elektrinių parke.
Gyventojams, Savivaldybei pavaldžių įstaigų atstovams, seniūnams ir kt. pristatytas sėkmingai įgyvendintas Saulės elektrinių parko projektas – organizuotos ekskursijos po Saulės elektrinių parką, taip pat aktyviai diskutuota apie šio projekto reikšmę ir ilgalaikę naudą, saulės energijos ekonominius privalumus bei galimybes mažinti anglies dvideginio emisijas.
Savivaldybė viena pirmųjų Lietuvoje ryžosi šiam sudėtingam, bet kartu ir didelę naudą duodančiam projektui. Tai didžiausias (3,6 MW) Savivaldybės iniciatyva įrengtas bei jos pačios valdomas Saulės elektrinių parkas Lietuvoje.
Ukmergės rajono savivaldybės tarybos sprendimu, už naujojo Saulės elektrinių parko įgyvendinimą, jo valdymą, administravimą bei priežiūrą yra atsakinga UAB „Ukmergės šiluma“.
Žalioji elektros energija iš nuosavo Saulės elektrinių parko tiekiama visoms Savivaldybės biudžetinėms, viešosioms įstaigoms bei seniūnijoms (iš viso – 313 objektų).
Numatyta, kad Saulės elektrinių parkas pagamins 3,6 mln. kWh elektros energijos per metus. Ši energija tiekiama 35-ioms Savivaldybės įstaigoms (vaikų darželiams, mokykloms, Savivaldybės administraciniams pastatams, ligoninei ir kt.) bei 12-ai Savivaldybės seniūnijų. Rugsėjo mėnesio duomenimis, jau buvo pagaminta 3,4 mln. kWh., t. y. 94 proc. viso įsipareigoto kiekio.
Atvirų durų dienoje dalyvavę įstaigų bei seniūnijų vadovai neslėpė, jog pastebėjo pokyčius sąskaitose už elektros energiją – jos sumažėjo. Tai ne tik padeda taupyti biudžeto lėšas, bet ir prisideda prie aplinkos tausojimo, skatinant tvarią energijos gamybą.
Renginio metu seniūnijų atstovai aktyviai domėjosi galimybe perskirstyti jiems priskirtą elektros energiją tarp įvairių objektų. Jie teiravosi, ar būtų įmanoma lanksčiau valdyti Saulės elektrinių parko tiekiamą energiją, kad ji būtų efektyviai naudojama ten, kur jos tuo metu reikia labiausiai.
„Nors Saulės elektrinių parkas jau veikia ir įstaigos naudojasi jo tiekiama žaliąja elektros energija, didelis darbas dar laukia ateityje. Įmonė per artimiausius 25 metus planuoja atlikti šio parko priežiūros darbus, kurie apims ne tik infrastruktūros priežiūrą, bet ir reguliarią techninę įrangos priežiūrą, gedimų šalinimą bei elektros paskirstymą tarp skirtingų objektų.
Siekiant užtikrinti sklandų elektros energijos tiekimą visiems parko vartotojams, reikės nuolat vertinti ir reguliuoti elektros poreikius, optimizuoti paskirstymo sprendimus. Šis ilgalaikis įsipareigojimas leis užtikrinti nepertraukiamą ir efektyvų žaliosios elektros energijos naudojimą, tenkinant tiek vietos įstaigų, tiek viso rajono bendruomenės poreikius“, – sakė UAB „Ukmergės šiluma“ direktorius Vydas Paknys.
UAB „Ukmergės šiluma“ informacija ir nuotraukos
Užs. Nr. 751