Tarptautinio perkusinės muzikos festivalio „Percussion Ukmergė 2024“ koncertai šiemet vyks ne tik kovo mėnesį. Koncertų ciklas numatytas ir per Miesto šventę bei palydint vasarą rugpjūčio pabaigoje.
Festivalio atidarymo data išlieka tradicinė – kovo 11-oji. Tą vakarą 17.30 val. prie kultūros centro organizatoriai kviečia švęsti laisvę. Programą atliks Ukmergės meno mokyklos perkusinininkų ansamblis.
Vieta pasirinkta simbolinė – 1988 m. prie kultūros centro buvo pirmą kartą Ukmergėje viešai iškelta Lietuvos trispalvė. Šiandien apie šį įvykį liudija prie įėjimo į pastatą pritvirtinta atminimo lentelė.
Tą patį vakarą 18 val. Ukmergės kultūros centre prasidės festivalio koncertas „Pavasario psalmės“.
Pirmoje dalyje koncertuos garsus perkusininkas Arnas Mikalkėnas ir lenkų kompozitorė ir vokalistė Agata Zubel.
Išgirsime ir premjerinį kūrinį, kurį atliks perkusininkas, kompozitorius, vienas kūrybingiausių ir produktyviausių Lietuvos džiazo kūrėjų Arkady Gotesman ir A. Mikalkėnas. Antroje dalyje pasirodys Lietuvos kamerinis orkestras ir kiti muzikantai.
Skelbiama, kad įėjimas – su kvietimais, kuriuos prašoma pasiimti kultūros centro bilietų kasoje nuo kovo 5 d.
Šio tradicinio festivalio globėjas – Ukmergės rajono savivaldybės meras Darius Varnas.
Kiti trys perkusinės muzikos festivalio koncertai Ukmergėje vyks gegužės 30–31 d., birželio 1 d. ir rugpjūčio 31 d.
Renginį organizuojančio Ukmergės kultūros centro direktorė Rasa Graužinienė sakė, kad išskaidyti festivalį į skirtingus mėnesius pirmą kartą buvo pabandyta praėjusiais metais, ir pastebėta, kad tai pasiteisino. O sprendimas tada buvo priimtas, nes trys ar net keturios festivalio dienos viena po kitos tampa žiūrovams nemenku iššūkiu – nėra tiek jau daug žmonių, kurie tris dienas iš eilės eitų į to paties žanro koncertus. „Labai norima, kad kuo daugiau žmonių, ir ne tik ukmergiškių, bet ir miesto svečių pamatytų tokio aukšto lygio perkusinės muzikos žvaigždes“, – sako R. Graužinienė.
Pasak jos, šiems festivaliams finansuoti kasmet tikimasi Kultūros ministerijos paramos – rengiami projektai. Tačiau pastaruosius metus projektai nebuvo finansuoti, o visa našta teko rajono savivaldybei ir renginio rėmėjams.
Direktorės teigimu, tokių kaip šis festivalis sąmata sukasi apie 100 000 Eur. Lėšos skiriamos muzikantų honorarams, skrydžių bilietams, apgyvendinimui, maitinimui bei kitoms reikmėms.