10 pasaulio vietų stebėti įspūdingiausius fejerverkų pasirodymus

Autorius Ukmergės žinios
10 pasaulio vietų stebėti įspūdingiausius fejerverkų pasirodymus /

Atrasti visai atsitiktinai fejerverkai tapo daugelio šventės ir pergalės simboliu. Šimtus tūkstančius žmonių jie pritraukia savo magišku gebėjimu nutvieksti dangų įvairiausiomis spalvomis it kokie stebuklingi netikėti džiaugsmo spinduliai. Tad jei norite pasigrožėti ne tik kasdieniais, bet meniškais ir įspūdingais fejerverkais, prie kurių ištisus metus dirba profesionalai, rezervuokite bilietus į vieną iš žemiau pateiktų pasaulio vietų.

1. Šviesos šventė – Vankuveris, Kanada

Prisijunkite prie daugiau nei milijono žmonių, stebinčių tris 25 minučių trukmės fejerverkų pasirodymus Anglų įlankoje, Kanadoje kiekvieną liepą organizuojamoje Šiesos šventėje. Jau tris dešimtmečius rengiamas festivalis krantinėje anksčiau turėjo kitokį pavadinimą: Bensono ir Hedžės ugnies simfonija ir šviesos šventė, kurios pagrindinis išskirtinumas – muzikos ir fejerverkų meninė sinchronizacija. Pirmojo festivalio metu buvo atlikta „Ugnies simfonija“ 1990 metų liepos 25–rugpjūčio 5 dienomis. Šiandien dėl meniškiausio fejerverkų pasirodymo varžosi įvairios šalys, o 2023 metais tiek žmonių pasirinkimu, tiek teisėjų vertinimu laimėjo Filipinų komanda, ypatingą dėmesį skyrusi griežtai saliutų choreografijai.

2. Naujųjų metų išvakarės – Dubajus, Jungtiniai Arabų Emyratai

Dubajus pasižymi ne tik Gineso rekordo knygoje pažymėtu aukščiausiu pasaulio pastatu – Burdž Chalifa, nuo kurio leidžiami saliutai, bet jau ne pirmus metus iš eilės gerina ir fejerverkų Gineso rekordus. 2023 metais Šeiko Zayed Festivalio metu buvo užfiksuota: daugiausia malūnsparnio formos fejerverkų, iššautų per 30 sekundžių; daugiausia pasikartojančių fejerverkų per 30 sekundžių ir didžiausia pasaulyje QR kodo kompozicija, sudaryta iš dronų. Tikriausiai jau ne vienas esame matę spalvingas ugneles krentančias nuo pastato. Pridėkite dar 500 000 000 fejerverkų, LED šviesų ir lazerių spindulių sprogimas – išties įspūdinga vieta stebėti nepakartojamą kompoziciją ne tik iš pačių fejerverkų, bet ir dronų, sudarančių įvairias figūras, nuostabiai sinchronizuotų su muzika.

3. Naujųjų metų išvakarės – Sidnėjus, Australija

Turbūt visi žinome, jog Australijos sostinė Sidnėjus yra uostas, tad į Naujųjų Metų sutikimo šventimą įtraukiami ne tik kasmet vis naują temą bei 12 metų mėnesius atspindintys saliutai, bet ir darni kompozicija su laivais, lėktuvais, Sidnėjaus uosto tiltu (angl. Harbour Bridge) ir Operos rūmais. Būtent žiedinėje krantinėje (angl. Circular Quay), kuri yra vienas pagrindinių miesto įvairaus transporto mazgų, galite gyvai kartu su milijonais žmonių pasigrožėti įspūdingu sproginėjančių ugnelių, šviesų ir garsų šou. Vienas iš pamėgtų ir vis dar kartojamų fejerverkų efektų – krioklio kompozicija, kuomet vienu metu išleidžiama apie 144 įvairių pasirinktų spalvų romėninių lazdelių, turinčių mirgėjimo efektą. 2017 metais vaivorykštės spalvų krioklio efektas buvo panaudotas švenčiant tos pačios lyties santuokos Australijoje legalizavimą, o visas šou pavadintas „Įvairovė ir įtraukimas“.

4. Guy Fawkes naktis (laužų ir fejerverkų naktis) – Jungtinė Karalystė

Guy Fawkes Night, arba Ugnies naktis, Jungtinėje Karalystėje vyksta kasmet lapkričio 5 d. Renginys organizuojamas 1605 m. parako sąmokslui atminti, kai sąmokslininkas Anglijos katalikas Guy Fawkesas ir jo bendražygiai buvo sugauti bandantys susprogdinti Lordų rūmus ir nužudyti protestantą karalių. Iš pradžių diena buvo minima deginant Guy Fawkes atvaizdą ant laužų kaip pergalę prieš norėtą įvykdyti sąmokslą, tačiau šiandien ši reikšmė daugumos užmiršta ir tapusi didžiule spalvingiausių fejerverkų diena švenčiama visoje Anglijos Karalystėje. Labiausiai išsiskirianti vieta Anglijoje, kurią reiktų įtraukti į būtiniausių pamatyti sąrašą yra Šefildas, į kurį kasmet susirenka tūkstančiai žmonių.

5. Nepriklausomybės diena – Niujorkas, JAV

Vienas įspūdingiausių ir didžiausių fejerverkų šou JAV yra organizuojamas Macy‘s amerikietiško prekybos tinklo Nepriklausomybės dienos proga Niujorke, Herald aikštėje, kur yra pagrindinė tinklo parduotuvė. Jei norite užimti geras pozicijas ir atsipūtę mėgautis vaizdu apie 26 minutes iš net 75 000 fejerverkų, turėtumėte paskubėti tai padaryti iki 21 valandos, turint omenyje, kad tą dieną gali kilti nepatogumų dėl transporto spūsčių ir padidėjusio žmonių srauto.

6. Bastilijos tvirtovės užgrobimo diena – Paryžius, Prancūzija

Liepos 14-ąją dieną rezervuokite bilietus į Paryžių, kuriame trankiai visoje Prancūzijoje švenčiama viena svarbiausių revoliucijos dienų – Bastilijos kalėjimo šturmo diena, kitaip dar vadinama La Fête Nationale (Prancūzijos Nacionaline diena) arba Le Quatorze Juillet (Liepos 14-oji) – absoliučios monarchų valdžios pabaigos simbolis. Kaip ir Sidnėjuje, taip ir vieno didžiausių Prancūzijos simbolių – Eifelio bokšto fejerverkų šou kasmet akina nepakartojamu fejerverkų grožių vis keisdamas temas nuo išsilaisvinimo ir taikos iki diskotekų ir olimpinių žaidynių. Tai viena gražiausių ir įsimintiniausių Prancūzijos švenčių vasaros metu.

7. Monrealio tarptautinės fejerverkų festivalis – Monrealis, Kanada

L’International des Feux Loto-Québec yra vienas prestiziškiausių fejerverkų renginių pasaulyje. Ten savo tiek techninę išmonę, tiek viazduotės ir kūrybos vaisius, tiek spalvų ir garsų alchemiją kasmet susirenka pasitikrinti daugiau nei 8 pirotechnikos įmonės pristatydamos po 30 minučių fejerverkų šou per kurį paleidžiama apie 6000 šūvių. Pirmos, antros ir trečios vietos nugalėtojai apdovanojami atitinkamai  auksiniu, sidabriniu ir bronziniu Jupiteriu. 2023 metais pirmąją vietą laimėjo Suomijos pirotechnikos įmonė Joho Pyro, įkurtą Johano Holanderio, kuris dar būdamas berniukas visada svajojo įvaldyti šį galingą šviesos magijos ir garso perpintą meną. Jei esate pirotechnikos fanas – ši proga yra nepakartojama galimybė pažvelgti ir įvertinti profesionalų darbą.

8. Perkūnas virš Luisvilio – Luisvilis, JAV

Kasmet fejerverkai atidaro gegužės mėnesį vykstantį Kentukio Derbio festivalio. Tai nėra fejerverkų festivalis, tačiau pastebima, kad 30 minučių trunkančias kompozicijas danguje pritraukia per 650 000 žiūrovų. Ima atrodyti, kad žmones labiau pritraukia ne pats festivalis, bet atidarymas, tad puiki proga išvysti iš 400 ilgio baržų paleidžiamus fejerverkus abejose Džordžo Rodžerso Klarko Memorialinio tilto pusėse.

9. Nigata, Japonija

Katakai fejerverkų festivalis, minimas jau 400 metų, traukia lankytojus iš viso pasaulio pasižiūrėti 1,2 skersmens fejerverkų sviedinių, kurių sprogimas gali siekti net kiek daugiau nei 800 metrų skersmens nutvieksdamas dangų ryškiausiomis spalvomis. Šis ypatingas fejerverkas – Yonshakudama turi garbingą vietą Gineso rekordų knygoje kaip didžiausias pasaulyje fejerverkas. Festivalio metu vienas šou dažniausiai tęsiasi 3 valandas, kuriame demonstruojami trijų dydžių ir sudėtingumo lygio fejerverkai vadinami Shakudama (10 dydžio), Sanshakudama, kiek didesnis ir didžiausias, žinoma, Yonshakudama (į 823 aukštį iššaunamas net 420 kg fejerverko sviedinys).

Nigatoje tai pat kasmet vyksta dar du fejerverkų festivaliai: Gion Kashiwazaki festivalis, ypatingas savo šou virš vandenyno, ir Nagaoka fejerverkų festivalis, kuriame per dvi naktis susprogdinama per 20 000 ugninių dangaus blizgučių.

10. Kanų fejerverkų festivalis – Kanai, Prancūzija

Kanų fejerverkų festivalis – tai kai pir Prancūzija, glamūrinis ir blizgantis, atsiduodantis prabangia elegancija ir spendesiu. Būsite pakerėti šešiais fejerverkų vakarais, kuriuose galėsite pasimėgauti net 25 minutėmis fejerverkų magija, kuriama festivalio dalyvių.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *