Mieste įrengtos trys elektronikos atliekų priėmimo vietos

Mieste įrengtos trys elektronikos atliekų priėmimo vietos / Dainiaus Vyto nuotr. Žaliasis namelis prie parduotuvės „Riešutas“.

Ukmergėje atsirado trys elektronikos atliekų priėmimo vietos, pavadintos „Man rūpi rytojus“.

Rajono savivaldybė skelbia, kad jos įrengtos Anykščių g. 6 (šalia prekybos centro „Maxima“), Deltuvos g. 33B (prie prekybos centro „Bikuva“) ir Nuotekų g. 118 (prie Ukmergės rajono vartotojų kooperatyvo parduotuvės „Riešutas“.

Čia bet kuriuo paros metu nemokamai galima palikti seną buitinę techniką ir elektroniką, panaudotas baterijas ir akumuliatorius, lempas.

Žaliuosius namelius pastatė VšĮ „Elektronikos gamintojų ir importuotojų organizacija“ ir „Gamintojų ir importuotojų asociacija“. Juos įrengiant bendradarbiauta su rajono savivaldybės administracija ir rajono vartotojų kooperatyvu.

Elektronikos ir baterijų atliekų surinkimo sistema Lietuvoje nuolat plėtojama ir vis labiau pritaikoma mūsų patogumai, nes šios atliekos, išmestos bet kur, gali užteršti aplinką.

Jeigu gyventojai turi stambios nebereikalingos buitinės technikos, gali į namus išsikviesti „Man rūpi rytojus“ komandą tel. 8 600 90030 arba registruotis internetu manrupirytojus.lt. Viskas bus išnešta ir išvežta nemokamai.

Senus lygintuvus, virdulius, elektrinius dantų šepetėlius ir kitus smulkius elektronikos prietaisus galima nunešti į specialias talpas, esančias prie prekybos centrų įėjimų. Senas baterijas reikia mesti į joms skirtas talpas, kurias galima rasti kone kiekvienoje parduotuvėje, įvairiuose biuruose bei įstaigose.

Daugiau informacijos šia tema – www.manrupirytojus.lt.

Elektronikos atliekos yra sparčiausiai augantis atliekų šaltinis pasaulyje. Iki šiol buvo skaičiuojama, kad vienas žmogus per metus vidutiniškai prikaupia 5 kg elektronikos atliekų, tačiau pagal naujausius duomenis, šiemet vienam pasaulio gyventojui teks apie 8 kg šių atliekų, o tai iš viso sudarys 61,3 mln. tonų – daugiau nei sveria Didžioji kinų siena.

Manoma, kad tik 17,4 proc. šių atliekų bus tinkamai surinkta ir perdirbta. Likusios daugiau nei 50 mln. tonų elektronikos atliekų, prognozuojama, nukeliaus į sąvartynus, bus sudegintos, neteisėtai perduotos arba tiesiog liks dūlėti kur nors namuose ar rūsiuose.

Kai elektronikos ir baterijų atliekos perduodamos teisėtiems atliekų tvarkytojams, aplinkos neteršime, o prisidedame prie jos puoselėjimo. Nes kuo daugiau elektronikos ir baterijų atliekų bus panaudota pakartotinai arba perdirbama, tuo daugiau išteklių sutaupysime ir sumažinsime taršą.

UŽ inf.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *