Vyresnio amžiaus žmonės vis dar mena griozdiškus, armonikos formos radiatorius. jauniems žmonėms tokie dalykai jau visai nesuprantami. Šiandien radiatoriai užima labai mažai vietos, yra ekonomiški ir stilingi, derantys prie šiuolaikiško namų interjero. O ir jų rūšių pasirinkimas gana platus. Elektriniai radiatoriai gali būti tepaliniai, infraraudonųjų spindulių arba konvekciniai elektriniai radiatoriai. Praktika rodo, jog pastarieji yra patys paklausiausi.
Elektrinių – konvekcinių radiatorių privalumai
Kaip minėjome, šiandien tiek dėl efektyvaus šildymo, tiek dėl patrauklaus dizaino vis labiau mėgiami tampa konvekciniai radiatoriai. Tad, jeigu nutarėte įsigyti elektrinį radiatorių, atkreipkite dėmesį į šios rūšies šildytuvus. Konvekcinis radiatorius yra šildytuvas, kuris veikia oro konvekcijos srovėmis. Tos srovės cirkuliuoja per prietaiso korpusą ir per jo kaitinimo elementą. Vėsus oras, paimtas iš patalpos apačios, liesdamasis su įkaitusiomis dalimis sušyla ir natūraliai kyla į viršų. Reikia prisiminti tai, jog tokio radiatoriaus nerekomenduojama apkrauti šlapiais drabužiais. Visgi konvekciniai radiatoriai turi eilę neginčijamų privalumų:
- Gana greitai sušildo patalpas;
- Yra lengvai montuojami, taip pat gali būti pastatomi ant kojelių;
- Juos lengva transportuoti, nes šie radiatoriai yra labai lengvi;
- Kone visi konvekciniai šildytuvai turi termostatus, tad nesunkiai reguliuojama kambario temperatūra;
- Nedegina deguonies ir dulkių;
- Ilgas garantinis laikas;
- Tylus ir tolygus veikimas;
- Modernus dizainas.
Svarbus kriterijus – kokiu tikslu perkate šildytuvą
Tikriausiai toks teiginys daugeliui skamba keistai, nes juk lyg viskas ir suprantama – šildytuvas reikalingas tam, kad šildytų patalpas. Nustebsite, bet perkančiųjų radiatorius žmonių poreikiai gali būti labai skirtingi. Jeigu jūsų pagrindinis tikslas – sušildyti patalpą, tuomet konvekcinis radiatorius bus labai protingas pasirinkimas. Jeigu turite tikslą džiovinti rūbus, konvekcinis šildytuvas tikrai netinka. Geriau pasirinkti tepalinį arba infraraudonųjų spindulių šildymo prietaisą. Galbūt jums aktualus klausimas – oro atšaldymas? Tam labai tiks šildytuvas su ventiliatoriumi. Taip vienu šūviu nušausite du zuikius. Turėsite ir šildytuvą, ir oro vėsinimo aparatą.
Galiausiai – šildytuvų kainos. Verta žinoti, jog pačio prietaiso kaina dar neapsprendžia realių išlaidų. Pirmiausia išsiaiškinkite kiek vatų turi jus dominantis šildytuvas. Kuo daugiau vatų, tuo didesnė galia. Vadinasi, daugiau šilumos, bet tuo pačiu ir didesnes eksploatavimo išlaidas.