Palikti paspirtukai trukdo praeiti

Autorius Ukmergės žinios
Palikti paspirtukai trukdo praeiti /

Į redakciją paskambinusi ukmergiškė Nijolė išsakė nuomonę apie paspirtukų nuomą Ukmergėje.

„Jei nuomoja, turi užtikrinti ir tvarką. Tegul prižiūri. Dabar paspirtukai išmėtyti patvoriais, dažnai palikti tiesiog ant pėsčiųjų praėjimo. Žmonės turi žargstytis, kad juos perliptų. Dažnai užsigauna, o jei nori patraukti, jie cypia.“ Pasak moters, netvarkingai palikti paspirtukai mėtosi Artilerijos, Žalgirio gatvėse net ir po savaitę – niekas jų nesurenka. Nijolė įsitikinusi – nuomotojas turėtų sukontroliuoti paspirtukų naudotojus arba pats prižiūrėti tvarką.

Pradėdami verslą Ukmergėje „Bolt“ atstovai teigė, kad naudotojas, baigdamas važiuoti paspirtuku, turi atsiųsti tvarkingai palikto jo nuotrauką. Pasidomėjome, kodėl sistema neveikia.

„Bolt“ operacijų vadovas Benas Jurlovas sakė: „Kiekvienas vartotojas, baigęs kelionę paspirtuku, privalo padaryti jo nuotrauką. Netvarkingai paliktą paspirtuką užfiksuoja dirbtinis intelektas, kuris išsiunčia vartotojui perspėjančią žinutę. Daugumai to pakanka – kitą kartą paspirtuką jau parkuoja tvarkingai. Jeigu matome, kad konkretaus vartotojo atveju nurodymai neveikia, į pagalbą ateina mūsų komanda. Ne tik perstatome netvarkingai paliktus paspirtukus, bet ir kalbamės asmeniškai su vartotojais. Jeigu pažeidimai kartojasi ir sulaukiame skundų, blokuojame tokius vartotojus laikinai arba visam laikui.“

Pasak B. Jurlovo, šiuo metu Ukmergėje veikia 6 zonos, kur negalima parkuoti paspirtukų. Pavyzdžiui, miesto parke, stadione, aplink piliakalnį. Baigti kelionės jose vartotojui tiesiog nepavyktų. „Atsižvelgiame ir į gyventojų prašymus: esant poreikiui galime apriboti galimybę parkuotis daugiabučių kiemuose ar administracinių pastatų prieigose“, – teigė „Bolt“ atstovas, pateikdamas parkavimo reikalavimus bei rekomendacijas. Deja, akivaizdu, kad jų paiso ne visi.

Pasak atstovo, pamačius netvarkingai numestą paspirtuką, jį pakelti arba perstatyti galima – nereikia išsigąsti skleidžiamo garso.

Vilniuje, siekiant sumažinti chaotiškai išmėtytus elektrinius paspirtukus, įsikišo miesto savivaldybė – žymi specialiai paspirtukams skirtas stovėjimo vietas, kuriose nuo rugsėjo 1-osios bus privalu juos palikti.

Pasidomėjus, kaip problema sprendžiama Ukmergėje, savivaldybės atstovė spaudai Daiva Zimblienė informavo, kad šį mėnesį savivaldybės administracija planuoja surengti susitikimą su paspirtukus nuomojančios įmonės atstovais ir kartu ieškoti sprendinių.

Ukmergės rajono policijos komisariato Reagavimo skyriaus viršininkas Vladas Butkus sakė, kad Ukmergėje atsiradus paspirtukų nuomos paslaugai padaugėjo su jų eismu susijusių pažeidimų. „Už daromus pažeidimus baudžiame. Už važiavimą per pėsčiųjų perėją, važiavimą dviese, transporto priemonės vairavimą neblaiviam“, – vardijo V. Butkus.

Pasak jo, tiesioginių skundų dėl paspirtukininkų daromų pažeidimų linija 112 negauna – pareigūnai juos pastebi patys.

Gavę skundą reaguotų. Jeigu per tą laiką, kol policija atvyktų, paspirtukininkas nuriedėtų, yra galimybė pažeidimą atsekti per vaizdo kamerą. Tokio atvejo, kad reikėtų nustatinėti tapatybę, dar nebuvo. Vis dėlto ir tai esą įmanoma, nes nuomos paslaugą teikianti įmonė turi turėti duomenis, kas konkrečiu metu vairavo konkretų paspirtuką. 

Pasidomėjus, kiek nubausta paspirtukininkų, V. Butkus sakė, kad tokios statistikos negali išskirti, nes jie baudžiami pagal tą patį Administracinių teisės pažeidimų kodekso straipsnį, kaip ir pėstieji bei dviratininkai. Visiems taikomas 428 straipsnis. Nuo šių metų pradžios buvo nubausti 108 pėstieji ir dviratininkai, taigi tarp jų – ir paspirtukininkai.

Kaip paliekami paspirtukai – tvarkingai ar ne – policija nekontroliuoja. Pasak V. Butkaus,  dažnai kai kuriems žmonėms kliūva ir tvarkingai palikti paspirtukai. Be to, juos gali nuversti ir kiti praeiviai, o ne patys naudotojai.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *