Tiek ūminė, tiek ir lėtinė liga nėra maloni. Vienokiu ar kitokiu atveju ji turi būti kuo skubiau gydoma. Lygiai taip pat yra ir su prostatitu. Negydomas jis tampa lėtiniu. Nors nemaža dalis vyrų neskuba kreiptis pas urologą, bet raginame taip neapdairiai nesielgti. Galbūt dalis liaudyje žinomų natūralių prostatos gydymo metodų gali suveikti ir palengvinti Jūsų patiriamus skausmingus simptomus, bet vis dėlto tokios medikų nepatvirtintos priemonės neįveikia bakterijų prostatoje.
Visgi tam, kad baterijos būtų panaikintos, prireiks medicininio gydymo. Jį paskirti galės tik gydytojas urologas po atliktos apžiūros. Kadangi lėtinio prostatito atveju infekcija tūno organizme dažnai be jokių simptomų, jam gali būti būdingos tik pasikartojančios šlapimo takų infekcijos.
Tad jeigu pajutote pirmuosius prostatito požymius, galite imtis šiokių tokių pagalbinių priemonių namuose, kad tik ši liga netaptų lėtine. Galite sau padėti gerdami daug vandens. Šis metodas yra naudingas tuo, jog baterijos, kurios galimai sukėlė prostatitą, gali būti išplautos. Verta atlikinėti ir Kėgelio pratimus, kurie efektyviai stiprina šlapimo pūslę. Taip pat galite sau padėti sėdėdami šiltoje vonioje arba naudodami šildomuosius kompresus, kurie palengvina skausmą. Patariama vengti šlapimo pūslės dirgiklių (pvz.: alkoholis, kofeinas, aštrus maistas) bei veiklos, kuri dirgina prostatą (važinėjimas dviračiu, jodinėjimas, ilgas sėdėjimas). Atlikti tyrimai rodo dar ir tai, jog daliai pacientų pagalbinėmis priemonėmis namuose tampa tokie alternatyvūs gydymo būdai kaip akupunktūra bei biologinio grįžtamojo ryšio (angl. biofeedback) metodas. Kai kas dar simptomus ima mažinti ir žoliniais papildais (svidrė bei gulsčioji serenoja).
Jei visgi uždelsėte ir Jums buvo nustatytas lėtinis prostatitas, tuomet bus paskirtas medikamentinis gydymas. Jis yra gydomas ambulatoriškai. Tad urologas visų pirma paskiria antimikrobinių vaistų vartojimą. Jie geba prasiskverbti į prostatą, kad būtų pradedamas gydymas. Tokių vaistų vartojimas gali trukti keturias savaites. Ar jis bus efektyvus, urologas nustatys identifikuojant prostatos mikroorganizmus. Gydymo trukmė yra nustatyta remiantis geriausiu atsaku skirtingų klinikinių tyrimų metu, nors skirtingos terapinės trukmės nėra lygintos.
Taigi lėtinis prostatitas gali būti sukeliamas tiek įvairių bakterijų, tiek ir grybelių. Taip pat įtakos atsiradimui gali turėti ir lytiškai plintantys mikroorganizmai bei buvusi intervencinė šlapimo takų procedūra: cistoskopija, biopsija, kateterizacija. Prevenciškai norėdami išvengti šios ligos privalote vengti lytinių organų traumų, važiavimo dviračiu, jodinėjimo bei seksualinės abstinencijos.
Tad būtina reguliariai atvykti apžiūrai pas urologą, nors ir neturite nusiskundimų. Tikrai nereikia nei delsti, nei laukti jeigu jaučiatės nejaukiai ar turite tam tikrų negalavimų. Juk tikrai nenorite vienos iš baisesnių pasekmių – nevaisingumo. Negydomas lėtinis prostatitas gali komplikuotis ir į šlapinimosi sutrikimus bei dar skaudžiau – vėžio atsiradimą vyresniame amžiuje. Turėkite omeny, jog laiku pradėtas prostatito gydymas turi svarbios įtakos vėžio profilaktikai.