Ukmergės Onkologinių ligonių asociacija „Uola“ skaičiuoja ketvirtus gyvavimo metus, o per tą laiką jau nuveikė daug prasmingų darbų, padedant žmonėms įveikti sunkumus onkologinių ligų kelionėse.
Neseniai vykusiame ataskaitiniame organizacijos susirinkime asociacijos vadove perrinkta jos įkūrėja Aldutė Piestinienė. Taip pat buvo pristatyta praėjusių metų veiklos ataskaita, patvirtintas šių metų veiklos planas.
Susitikime viešėjęs Ukmergės Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčios klebonas dekanas Raimundas Kazaitis kalbėjo apie dvasios stiprybę, minties galybę, patarė kaip nepalūžti, susidūrus su ligomis.
„Uolos“ vadovė sako, kad per trejus metus organizacijos narių gerokai padaugėjo. Šiuo metu priklauso 43 nariai. „Priimame visus norinčius, nors, kuo daugiau žmonių, tuo daugiau laiko užima su visais pabendrauti, visų išklausyti, pranešti apie renginius“, – sako A. Piestinienė.
Veikloje jai labai daug padeda kolegė Regina Sejonienė. Abi moterys – buvusios pedagogės, dabar atsidavusios tik visuomeninei veiklai.
Pašnekovė sako, kad dirbančiam žmogui dar ir vadovauti tokiai organizacijai kaip „Uola“ būtų tikrai sudėtinga, nes darbo čia – pakankamai daug. Ir popierinio, ir internetinio, ir bendraujant su žmonėmis.
„Jei organizuojame renginį, vien kiek kartų telefonu reikia paskambinti, juk ne visi socialiniais tinklais naudojasi“, – pasakojo „Uolos“ vadovė.
Organizacija vienija įvairaus amžiaus įvairių profesijų vyrus ir moteris – juk liga nieko nesirenka.
Daugumos narių liga – remisijoje, tačiau juk niekada negali žinoti, ar vėžys neatkris ir kada tai nutiks. Bendraminčių, iš pusės žodžio suprantančių žmonių būryje su liga kovoti daug lengviau.
„Būna ir labai sunkių momentų, būna ir netekčių“, – kalba aktyvų visuomeninį gyvenimą pasirinkusi A. Piestinienė. Džiaugiasi, kad šiandien žmonės daug atviriau nei kadaise kalba apie onkologines ligas, nesislapsto, o ieško žinių, susitinka su bendraminčiais bei drąsiai naudojasi jiems priklausančiomis lengvatomis.
A.Piestinienė yra ir nacionaliniu mastu veikiančios neįgaliuosius vienijančios Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos (POLA) ambasadorė Ukmergėje. Pas ją žmonės iš mūsų ir aplinkinių rajonų teiraujasi įvairių lengvatų padedančios gauti POLA kortelės.
„Uolos“ vadovė džiaugiasi, kad dabar jau apie šią kortelę informacijos yra nemažai, bet pirmais metais dėjo labai daug pastangų ją viešinant.
„Uolos“ nariai prireikus buriasi Ukmergės tolerancijos centro patalpose. Kiekvieną trečiadienį čia vyksta mankštos, kurias veda viena organizacijos narė, pati daug metų atliekanti pratimus. Renginiai vyksta kiekviena rimtesne proga, organizuojamos ir ekskursijos. Nariai turi teisę į įvairias lengvatas – naudojantis viešuoju transportu, lankant baseiną.
Kaip dauguma nevyriausybinių organizacijų „Uola“ išsilaiko iš projektinės veiklos, vadinamosios 1,2 procentų paramos, bei rėmėjų pagalbos. „Aplinkui labai daug supratingų, paramą sutinkančių suteikti organizacijų. Už tai esame joms labai dėkingi“, – sakė A. Piestinienė.