Kokie yra prostatos simptomai?

Autorius Ukmergės žinios
Kokie yra prostatos simptomai? /

Prostatos susirgimai šiandien yra gana dažna vyrus varginanti liga. Apskritai vyrai nėra linkę labai kruopščiai rūpintis savo sveikata, o tie negalavimai, kurie sukelia šlapinimosi ir lytinio gyvenimo problemų, dažnam stipriosios lyties atstovui yra tabu. Tokią nuostatą būtina keisti ir kuo greičiau. Prostatos simptomai, vos tik juos pastebėjus, turi būti rimtas postūmis ieškoti pagalbos ir nebijoti apie tai atvirai kalbėti tiek su medikais, tiek su savo gyvenimo partnere.

Taigi, kokie tie prostatos simptomai?

Apie onkologines prostatos ligas šį kartą nekalbėsime. Didesnį dėmesį skirsime labai dažnam susirgimui – prostatitui. Prostatitas yra prostatos liaukų uždegimas. Jis gali būti ūmus, lėtinis arba besimptomis.

Ūmus prostatitas paprastai išsivysto dėl įvairių infekcijų, lytinių keliu plintančių ligų ar tiesiog silpno imuniteto. Liga pasireiškia dažnu šlapinimusi, skausmais dubens srityje, karščiavimu, šaltkrėčiu. Reikia žinoti, jog šios formos liga gali prasidėti staigiai, kitaip tariant visai netikėtai.

Lėtinis prostatitas gali būti ūmaus susirgimo pasekmė, jeigu pastarasis gydomas atmestinai arba visai negydomas. Galimos ir kitos priežastys. Tai – chaotiškas lytinis gyvenimas, lytinių organų ligos, netinkama priverstinė padėtis,  dubens sričiai perduodama vibracija.

Galiausiai besimptomis prostatitas. Žmogus gali nejausti tam tikrų simptomų, sakykim, skausmo. Tokiu atveju dažniausiai numojama ranka į kitus prostatos simptomus. Niekad taip nesielkite. Pametę kraują ar pajutę, jog šlapintis einate dažniau, bet skausmo jokio nejaučiate, vis tiek apsilankykite gydytoją urologą.

Taigi, kokie prostatos simptomai rodo, jog susirūpinti derėtų išties ne juokais? Tai:

  • Pernelyg dažnas šlapinimasis, ypač reikia atkreipti dėmesį jeigu tai vyksta naktimis.
  • Šlapime ir spermoje matomi kraujo pėdsakai.
  • Skausminga ejakuliacija.
  • Sėklidžių skausmas.
  • Skausmai dubens srityje ir nuolat jaučiami į gripą panašūs simptomai.

Be abejonės, dažniausias ir geriausiai visiems žinomas prostatos simptomas – tai pernelyg dažnas šlapinimasis. Ką vadiname dažnu šlapinimusi? Normalu, kai tiek vyrai, tiek moterys gali išbūti nesišlapinę  ilgiau nei 2 val. Naktimis šlapintis dažniau nei 1 kartą taip pat nėra normalu. Susirūpinimą turėtų kelti ir susilpnėjusi, sumažėjusi šlapimo srovė šlapinimosi pradžioje ar pabaigoje.

 Kaip ir kiekvienai ligai, taip ir prostatitui galima užkirsti kelią. Tereikia laikytis keleto taisyklių:

  • Rūpintis visaverte mityba, sumažinti kavos ir alkoholio vartojimą. Kavą ir gazuotus gėrimus geriausia pakeisti žalia arbata. Ypač perkopus penkiasdešimtmetį reikėtų vengti aštrių, marinuotų, keptų patiekalų.
  • Jeigu dirbate sėdimą darbą, padidinti savo fizinį aktyvumą.
  • Kiek įmanoma vengti peršalti.
  • Papildomomis priemonėmis stiprinti imunitetą. Tam puikiai tinka grūdinimasis ir naudojami papildai.
  • Turėti vieną lytinę partnerę. Chaotiškas lytinis gyvenimas – viena iš dažnesnių priežasčių išsivystyti prostatitui.
  • Vitaminų A ir C, antioksidantų vartojimas – dar vienas naudingas žingsnis, siekiant sumažinti prostatito tikimybę.
  • Turint antsvorio pasistengti atsikratyti nors keleto kilogramų. Tai padės ne tik pagerinti bendrą savijautą, bet ir sumažins riziką susirgti prostatos ligomis.
Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *