Prisimenant ištremtuosius ir jų likimus, Ukmergėje paminėta Gedulo ir vilties diena.
Prie kultūros centro po ąžuolais turėjęs vykti atminimo vakaras, dėl lietaus surengtas Ukmergės kultūros centre.
1941-ųjų birželio 14-ąją Sovietų Sąjunga pradėjo masinius lietuvių trėmimus į Sibirą. Tada išvežta per 17 480 žmonių, kurių didžioji dalis vežti į tremtį, kiti – į Gulago stovyklas. Iš viso į Sibirą buvo ištremta per 130 tūkst. Lietuvos gyventojų – politikų, kunigų, visuomenės veikėjų, paprastų žmonių…
Gedulo ir vilties dienos minėjimas Ukmergėje pradėtas šventomis mišiomis Švč. Trejybės bažnyčioje.
Kultūros centre visus pasveikino Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Ukmergės filialo pirmininkė Aldona Kalesnikienė, pati gimusi Krasnojarsko srityje, tremtinių šeimoje.
Ištremtuosius pagerbė Ukmergės Vyčio šaulių kuopa, vėliau padėjusi gėlių prie tremtiniams ir žuvusiems už Lietuvos laisvę skirto paminklo Dukstynos kapinėse.
Mėgėjų teatro aktoriai skaitė ištraukas iš Stanislovo Abromavičiaus sudarytos knygos „Vaikystė Sibiro toliuose“, kurioje surinkti įvairių žmonių, ištremtų iš Lietuvos, kai dar buvo vaikai ar paaugliai, prisiminimai. Juose pasakojama apie tremties siaubą, nežmoniškas sąlygas, kaip jų tėvai ugdė sąžiningumo, pagarbos, meilės Lietuvai jausmus, puoselėjo viltis grįžti į tėvynę.
Renginyje ilgesingas tremtinių dainas atliko mišrus politinių kalinių ir tremtinių choras ,,Tremtinys“.
Buvo skaitomi iš Ukmergės rajono ištremtų žmonių vardai ir pavardės, paminint, sugrįžo į tėvynę ar ne. Sąraše – 2 748 ištremti Ukmergės krašto žmonės. Deja, daugelio jų likimai nežinomi. Skaitymus pradėjo vaikų ir jaunimo teatro studijos ,,Nykštukas“ nariai – knygos „Vaikystė Sibiro toliuose“ prisiminimų autorių bendraamžiai. Vėliau skaitymus tęsė visi užsiregistravę.
Renginys užbaigtas Siesikų skyriaus kapelos „Vieversa“ koncertu.
Vlado Šlaito viešojoje bibliotekoje iki birželio 22-osios eksponuojama tremtinių atminimui skirta spaudinių paroda „Birželio žydėjimą užklojo pūgos ir ledynai“.
UŽ inf.