Ukmergiškė, gyvenanti Anykščių gatvės 21-ame name, reiškia pretenzijas, kad reklaminės skrajutės į pašto dėžutes metamos net tada, kai žmonės butuose, kuriems jos priklauso, negyvena.
Sako, kad jos kaimynė seniai mirusi, butas liko tuščias, bet vis tiek į jos pašto dėžutę yra grūdami lankstinukai.
Moteris svarsto, kaip jų atsisakyti. Girdėjo, kad galima ant dėžutės parašyti, jog reklamos nepageidauja. Bet jų laiptinė renovuota, dėžutės tvarkingos, negi dabar ant jų rašinėti? Gal kažkokių lipdukų yra pirkti?
Taip pat klausė, ar tik pašto darbuotojai skrajutes platina? Stebisi ir dėl lankstinukų reklamos tikslingumo. Pavyzdžiui, jų daugiabučio renovuoto namo gyventojams siūlomi nauji langai…
Lietuvos pašto komunikacijos vadovė Deimantė Žebrauskaitė informavo, kad Lietuvos paštas teikia neadresuotos reklamos paslaugą, kurios metu klientų užsakyta reklama yra išplatinama į tvarkingas ir tinkamai pakabintas gyventojų pašto dėžutes. Jei ant dėžutės yra uždėtas ar užklijuotas užrašas, kad gyventojas reklamos nepageidauja, skrajutės į ją nėra metamos.
Taip pat paaiškino, kad Lietuvos paštas nėra vienintelis tokių reklamų platintojas – jas platina ir kiti tiekėjai. „Deja, praktikoje pasitaiko ir situacijų, kai patys gyventojai iš savo dėžučių reklaminę medžiagą sumeta į kaimynų, o tokiu atveju ji gali atsidurti ir reklamos nepageidaujančiųjų ar negyvenamų butų dėžutėse“, – svarstė komunikacijos vadovė.
Priminsime skaitytojams: Reklamos įstatyme nustatyta, kad reklama telefonu, telefaksu, elektroniniu paštu gali būti teikiama tik vartotojo sutikimu arba jo prašymu. Draudžiama tiesiogiai teikti reklamą konkrečiam asmeniui, jeigu yra aiškiai išreikštas jo nesutikimas. Vartotojai, kurie į savo pašto dėžutes gauna komercinės veiklos subjekto reklamą, kurios nenorėtų gauti, ant savo pašto dėžutės turėtų užsiklijuoti aiškiai matomą lipduką su užrašu „Reklamos gauti nepageidauju“.
Jei į dėžutę, ant kurios užklijuotas toks lipdukas, reklama yra toliau teikiama, vartotojai turi teisę kreiptis į Valstybinę vartotojų teisių apsaugos tarnybą, pateikdami prašymą bei pridėdami įrodymus: lankstinuko, reklaminio leidinio kopiją bei pašto dėžutės nuotrauką, kurioje matytųsi, jog ant jos yra įrašas, bylojantis, jog reklamos gauti nepageidaujama.
Už minėto įstatymo pažeidimus komercinės veiklos subjektams gali būti skiriamas įspėjimas arba bauda.
SEO paslaugos ir kita reklama