Jūs išgyvenote nėštumą, gimdymą, o dabar esate pasiruošę grįžti namo ir pradėti gyvenimą su savo kūdikiu. Tačiau grįžę namo galite jaustis taip, lyg neįsivaizduotumėte, ką darote! Šie patarimai gali padėti net labiausiai bijantiems pirmą kartą gimusiems tėvams jaustis užtikrintai, kad greitai pasirūpins naujagimiu.
Pagalbos gavimas po gimdymo. Apsvarstykite galimybę gauti pagalbą šiuo laikotarpiu, kuris gali būti labai įtemptas ir didžiulis. Būdami ligoninėje pasikalbėkite su jus supančiais ekspertais. Daugelyje ligoninių dirba maitinimo specialistai arba žindymo konsultantai, kurie gali padėti pradėti žindyti ar maitinti iš buteliuko. Taip pat ligoninėse rasite pamokėles, kurios skirtos nėščiųjų užsiėmimui. Slaugės taip pat yra puikus šaltinis, parodantis, kaip laikyti, atrauginti, keisti vystyklus ir prižiūrėti kūdikį. Jei norite pagalbos namuose, galbūt norėsite pasamdyti kūdikio slaugytoją, po gimdymo arba atsakingą kaimynystės močiutę, kuri jums padėtų trumpam po gimdymo. Jūsų gydytojas arba ligoninė gali padėti rasti informacijos apie pagalbą namuose ir kreiptis į sveikatos priežiūros įstaigas namuose. Padėti dažnai nori ir artimieji bei draugai. Net jei nesutariate dėl tam tikrų dalykų, neatmeskite jų patirties. Tačiau jei nenorite sulaukti svečių ar turite kitų rūpesčių, nesijauskite kalti dėl apribojimų lankytojams.
Jei mažai laiko praleidote su naujagimiais, jų trapumas gali bauginti. Štai keletas pagrindinių dalykų, kuriuos reikia atsiminti: Prieš pradėdami dirbti su kūdikiu, nusiplaukite rankas (arba naudokite rankų dezinfekavimo priemonę). Naujagimiai dar neturi stiprios imuninės sistemos, todėl jiems gresia infekcija. Įsitikinkite, kad visi, kurie prižiūri jūsų kūdikį, turi turėti švarias rankas. Palaikykite kūdikio galvą ir kaklą. Nešiodami kūdikį laikykite lopšį ir palaikykite galvą, kai nešate kūdikį vertikaliai arba kai gulate.
Niekada nekratykite savo naujagimio, tiek žaidžiant, tiek nusivylus. Drebulys gali sukelti kraujavimą smegenyse ir net mirtį. Jei reikia pažadinti kūdikį, nedarykite to purtydami – verčiau kutenkite kūdikio pėdutes arba švelniai pūskite į skruostą. Įsitikinkite, kad jūsų kūdikis yra tvirtai pritvirtintas prie nešyklės, vežimėlio ar automobilinės kėdutės. Apribokite bet kokią veiklą, kuri gali būti per grubi ar šokinėjanti. Atminkite, kad jūsų naujagimis nėra pasirengęs šiurkščiam žaidimui, pavyzdžiui, stumdymui ant kelių ar mėtymui į orą.