Viena mūsų skaitytoja kreipėsi dėl pradėjusio ūžti jos dujų skaitiklio.
Daugiabutyje gyvenanti moteris, išsigandusi dėl galimo dujų nuotėkio, užsuko dujas. Ji paskambino į ESO avarinę tarnybą, bet darbuotojas, nesant dujų kvapo, gedimo neregistravo. Jis pasakė, kad skaitiklis gali pradėti ūžti ar traškėti dėl susidėvėjimo ir dėl to esą nerimauti nėra ko – gyventoja galinti vartoti dujas. Paklausus, ar tokiu atveju nereikia pakeisti skaitiklio, darbuotojas atsakė, jog kada keisti skaitiklį, nustato „kompiuteris“.
Ukmergiškė stebėjosi, ar tikrai normalu, kad dujų skaitiklis ūžia? Kita vertus, ar tikrai neverta reaguoti, net jei gyventojas nejaučia dujų kvapo? Juk žinoma, kad kai kurie žmonės, užsikrėtę ir persirgę koronavirusu, neužuodžia kvapų net iki pusės metų. Pati teigė kvapus užuodžianti, bet juk gali paskambinti ir neužuodžiantis žmogus.
ESO Ryšių su visuomene projektų vadovas Paulius Kalmantas informavo, kad skaitiklis gali būti sugedęs, jei jis neskaičiuoja arba rodo nepagrįstą suvartotos energijos kiekio pokytį.
„Pastebėję skaitiklio pažeidimą, neįprastai didelius ar mažus suvartotų dujų rodmenų pokyčius arba jei rodmenys nekinta, kviečiame gyventojus apie tai informuoti bendrovę „Energijos skirstymo operatorius“. Skaitikliai nemokamai keičiami, kai sugenda ar baigiasi jų metrologinės patikros laikas, kuris yra 12 metų. Jeigu klientas dujas naudoja šildymui, gali būti, kad turi kitokį skaitiklį, kurio metrologija tikrinama kas 8-erius metus.
ESO atstovas nurodė, kad dujų skaitiklis gali netinkamai veikti, jeigu, esant įjungtai viryklei arba kitiems dujiniams prietaisams, dujų skaitiklio rodmenų dešinysis būgnelis nesisuka arba sukasi strigdamas, o jam sukantis, girdėti pašaliniai garsai – traškėjimas ar braškėjimas. Taip pat, jeigu ant skaitiklio yra mechaninių pažeidimų, pavyzdžiui, ant korpuso ar skaičiavimo mechanizmo, plombų.