Profesionalės akiratyje – vyrų šukuosenos

Autorius Ukmergės žinios
Profesionalės akiratyje – vyrų šukuosenos / D. Rudzenskienė seminare su savo modeliu J. Gelumbausku. Asmeninio albumo nuotr.

Lina SUKACKIENĖ

Kaune neseniai surengtame vyriško kirpimo seminare, kurį vedė svečias iš Rumunijos Ciprian Ungureanu, dalyvavo ir ukmergiškė Danguolė Rudzenskienė.

Ji pasakojo, kad seminaro metu buvo mokomasi ir profesionalių barberių paslapčių, ir „skin-fade“ kirpimo technikos. Tai – ypatingai madingas ir šiuolaikiškas vyriškas kirpimas su įvairiomis interpretacijomis.

Dviejų dienų seminarą vedęs meistras – vienas geriausių vyriško kirpimo meistrų, turintis didelę darbo patirtį.

„Aš nesu tik barberė, bet bandau profesionaliai atverti ir šį karjeros puslapį“, – sako kirpėja D. Rudzenskienė. Paaiškino, kad barberis yra vyriškų plaukų ir barzdų meistras.

„Dirbant nedideliame mieste, koncentruotis tik į vyrų plaukų ir barzdų priežiūrą nebūtų tikslinga – tiesiog per maža klientūra“, – sakė Ukmergėje veikiančio „Smiltė – grožio erdvė“ salono įkūrėja.

Pasidomėjus, kokios naujos srovės dominuoja vyriškuose kirpimuose, sakė, kad vyrų šukuosenos yra formuojamos pagal kiekvieno vyro veido formą, kūno sudėjimą ir net pagal gyvenimo būdą ar charakterį.

„Skin-fade“ yra kirpimo technika su perėjimu, nuo trumpai skustų plaukų šonuose iki dailiai sušukuotų viršugalvyje. „Low-skin-fade“ kirpimas panašus, tačiau perėjimo linija ilgesnė ir švelnesnė, ties kaklu paliekami ilgesni plaukai“, – pasakojo kirpėja.

Pasak jos, dabar populiarios devintojo dešimtmečio šukuosenos. Tokios, kaip tuo metu nešiojo roko žvaigždės Polas Makartnis ar Rodas Stiuardas.

Ukmergiškė vyriško kirpimo seminare dalyvavo su pasikviestu modeliu Juliumi Gelumbausku.

Anot Danguolės, kažkada barzda buvo fizinės brandos ir amžiaus ženklas, o dabar tai – svarbi stiliaus detalė. Barzdos gali būti įvairiausių formų ir ilgių, nuo 5 dienų augimo ilgio iki ilgų barzdų.

Ilgesnės barzdos reikalauja didesnės barberio priežiūros ir patarimų. Stilius, kuris įrėmina veidą tarp šukuosenos ir barzdos, dažnai tinka bet kokios veido formos vyrui. Barzdos yra ganėtinai neseniai grįžusi mada, kurią pasirenka vis daugiau vyrų.

Seminaro dalyviai įgijo ne tik žinių, bet ir naujų darbo priemonių.

Vyrus, moteris ir vaikus kerpanti D. Rudzenskienė yra nuolatiniame ieškojimų ir profesionalaus tobulėjimo kelyje.

Prieš keletą metų jos grožio salono interjeras respublikiniu lygiu buvo aukštai įvertintas ir pateko į „HAIR profesionalams“ žurnalo puslapius.

Danguolė su šeima dvejus metus gyveno ir dirbo Ispanijoje, netoli Barselonos esančiame Arenys de Mar mieste. Ten buvo atsidariusi savo grožio saloną. Kaip ir Ukmergėje, jis buvo pavadintas dukros Smiltės vardu. Meistrė pasirinko šią šalį todėl, kad ten jau kurį laiką dirbo vyras Antanas. Keletą kartų aplankiusi vyrą Ispanijoje ir pati nusprendė savo saloną Ukmergėje išnuomoti ir vykti padirbėti į Ispaniją.

„Tai buvo unikali patirtis“, – džiaugėsi moteris. Tačiau ji mano, kad dveji metai – optimalus laikas gyventi užsienyje, per kurį įgyjama nauja patirtis, pramokstama kalbos ir dar galima pakelti namų ilgesį. „2020 metų sausį dar buvau Ispanijoje, o vasario mėnesį jau darbavausi savo salone Ukmergėje“, – sakė kirpėja.

Vidutiniškai per metus vyro barzda paauga apie 14 cm. Jos augimo greitis priklauso nuo genetikos, tačiau susijęs ir su vyriško hormono – testosterono – kiekiu kūne.

Ilgiausia visų laikų barzda priklauso Hansui Langsetui. 1927 m. šio norvego barzda buvo ištiesta iki 5,33 m.

Pogonofobija – barzdų baimė. Pagrindiniai fobijos simptomai: pykinimas, baimės jausmas, prakaitavimas ir nereguliarus širdies plakimas.

Viduramžiais barzdos palietimas buvo laikomas įžeidimu. Šis poelgis dažnai sukeldavo dvikovą. Barzda buvo vyriškumo ir garbės ženklas.

Barzdos kažkada buvo apmokestintos. Rusijos imperatorius Petras Didysis skatino švaros laikymąsi, o tiems, kas to nepaisė, tekdavo sumokėti po 100 rublių per metus už medalioną. Jie tarnavo kaip licencijos nešioti barzdas. Tiesa, ant tokių medalionų būdavo užrašyta „Barzda yra nenaudinga našta“.

Manoma, kad barzda padidina tris dalykus: amžių, socialinę padėtį ir agresyvumą. Tyrimas, kuriame dalyvavo moterys, atskleidė, kad vyrai su barzdomis joms atrodo vyresni ir aukštesnio socialinio statuso.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *