Parduodamas Taujėnų dvaras

Autorius Ukmergės žinios
Parduodamas Taujėnų dvaras / Taujėnų dvaras ieško naujų savininkų. Gedimino Nemunaičio nuotr.

Praėjusią savaitę buvo paskelbta apie parduodamą iškiliausią Ukmergės rajone – Taujėnų – dvarą. Dabartiniai šeimininkai jį valdė bemaž 3 dešimtmečius, tačiau sako, kad atėjo laikas pokyčiams.

Už šį unikalų pastatą prašoma 4 mln. 800 tūkst. Eur sumos.

Dvarui priklauso 15 ha žemės, o pastatų plotas –  net 3 130 kv. m.

Bendrovės „Taujėnų dvaras“ direktorius ir dvaro bendraturtis Ričardas Stackevičius pasakojo, kad tokį sprendimą priėmė, nes tiesiog nebėra kam dirbti.

Pasakojo, kad dvaro bendraturčiai – jis su broliais ir žmonomis. Prie darbų taip pat prisideda jų vaikai su šeimomis, tačiau perimti verslo norinčiųjų nėra.

Sakė, kad į darbą beveik kasdien tenka važiuoti iš Kauno. „Darosi sunku, atėjo laikas pailsėti“, – pasakojo 1994 metais dvarą Taujėnuose drauge su šeimos nariais įsigijęs vyras.

Per tą laiką objekte padaryta milžiniškų investicijų. Sako, kad to nebūtų pavykę, jei ne bendras siekis, nuolatinis darbas ir banko paskolos.

Dvaro savininkų įsitikinimu, ir ateityje investicijos į pastatus yra būtinos. Tikisi, kad atsiras investuotojai, kurie tęs pradėtus darbus.

O kol atsiras nauji savininkai veiklos dvare ir toliau vyks.

Verslui vykdyti įkurtoje uždarojoje akcinėje bendrovėje dirba 14 darbuotojų.

Pastate yra įsikūrusi kavinė, kurios patalpos yra nuomojamos, įrengtas viešbutėlis, antrame aukšte – dvariški apartamentai. Greta dvaro, atskirame pastate, – svečių namai.

Ukmergės rajone Taujėnų dvaras minimas  nuo XVI a. antrosios pusės.

XVIII a. pabaigoje dvarą ir jo apylinkes valdė grafas Benediktas Marikonis.

Jis 1785 m. vedė M. Radvilaitę ir, kaip žmonos kraitį, gavo senąjį dvarelį. XIX a. Taujėnų dvare įsiviešpatavo Radvilos. Dvaras Radviloms priklausė iki sovietmečio. B. Marikonis pagal italų architekto Pietro de Rossi projektą 1802 m. pastatė klasicistinio stiliaus rūmus ir įveisė angliško stiliaus parką. Priešakinis rūmų fasadas atgręžtas į pietų pusę. Portiką sudaro šešios vienodu atstumu viena nuo kitos pastatytos toskaniškos kolonos.

Dekoratyvines pastato juostas puošia bareljefai, vieni iš jų heraldiniai, kiti vaizduoja amatus.

Šiame dvare kasmet vyksta pačios iškiliausios mūsų rajono šventės bei respublikiniai renginiai. Pastatuose ne kartą vyko laidų ir filmų filmavimai.

UŽ inf.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *