Aikštelės prie kai kurių buitinių atliekų konteinerių neretai tampa tikrais šiukšlynais.
Ukmergiškiai pastebi, kad didesnės šiukšlių krūvos atsirado pastačius naujus, kitokios nei ankstesni formos, konteinerius. Tačiau rajono savivaldybės viešosios tvarkos ir aplinkosaugos skyriaus vedėjas Aidas Dutkus sako, kad problema – ne tik konteinerių forma. Priežasčių yra ir daugiau, o jos esą panašios daugumoje savivaldybių.
„Konteinerių aikštelės yra tvarkomos taip: aplink konteinerius turi sutvarkyti bendrovės „VSA Vilnius“ darbuotojai. Taip pat jie pirmadieniais surenka šalia aikštelių pažeidėjų paliktus baldus, buitinę techniką ir didesnes atliekas. Už tai mokame iš vietinės rinkliavos.
Pakuočių atliekas, stiklą, popierių, plastiką renka bendrovė „Ekonovus“, su kuria savivaldybė tiesioginės sutarties neturi, todėl nei gyventojai, nei savivaldybė už šių atliekų tvarkymą nemoka.
Kadangi „Ekonovus“ nemokame, šios įmonės darbuotojai aplink rūšiavimo konteinerius netvarko“, – situaciją išdėstė A. Dutkus. Pasak jo, jei būtų pasirašyta sutartis dėl šių darbų, mokestis gyventojams už buitinių atliekų išvežimą brangtų.
Dabar aplink konteinerius kiekvieną savaitę kartoną ir žaliąsias atliekas surenka seniūnijos darbuotojai.
Pasak vedėjo, pakuočių kartonas – didelė problema. Nes, norint jį sutalpinti į konteinerį, reikia suplėšyti, o to niekas daryti nenori.
Todėl pakuotes dažniausiai žmonės palieka prie konteinerio arba grūda į vidų ir užkemša visą talpą. Kiti atėję nebando pastumti, manydami, kad konteineris pilnas ir pakuotes meta šalia. Taip per trumpą laiką ir išdygsta šiukšlių krūva.
Vedėjas ragino gyventojus pakuočių kartono atliekas, prieš nešant link konteinerių, suplėšyti.
Taip pat patikino, kad skyriaus darbuotojai stebi, ar pasiteisins naujieji kitos formos konteineriai. Iki tol aikštelėse palikti ir senieji.
Pažymėtina, kad rudenį didelę dalį atliekų sudaro žalienos. Pagal nustatytą tvarką jas išgabena seniūnijos darbininkai ne tik iš aikštelių, bet ir gyventojų paliktas šalia gatvių, prie privačių namų.
Dar viena bėda – išmetami drabužiai. Manydami, kad gal kam prireiks, žmonės neretai juos palieka buitinių atliekų aikštelėse. Kiti ateina, išrausia, išmėto.
Šiukšlynais buitinių atliekų konteinerių aikštelės virsta ir dėl neuždaromų dangčių, šiukšles iš vidaus tampo varnos. Pasitarnauja ir filosofija: „Jei meta kiti, mesiu ir aš.“