Kas yra elektros energijos rinkos liberalizavimas ir kodėl reikia pasirinkti tiekėją?

Autorius Ukmergės žinios
Kas yra elektros energijos rinkos liberalizavimas ir kodėl reikia pasirinkti tiekėją? /

Palaipsniui atsisakant monopolinio elektros energijos tiekimo, Lietuvos gyventojai turi pasirinkti nepriklausomą elektros tiekėją. Šiame straipsnyje glaustai aptarsime, kokie pokyčiai laukia elektros energijos rinkos artimiausiais metais ir kodėl verta nedelsti pasirinkti nepriklausomą elektros tiekėją.

ES Trečiasis energetikos paketas ir elektros energijos rinkos liberalizavimas

ES trečiasis energetikos paketas numato elektros energijos rinkos liberalizavimą, atskiriant ją nuo monopolijų. Manoma, jog naujasis rinkos organizavimas ne tik suteiks vartotojams daugiau laisvės rinktis, bet ir leistų įžengti į rinką smulkesniems žaidėjams.

Monopolinis elektros tiekimas ir rinkos konkurencija

Anot Europos Komisijos, monopolinio elektros tiekimo atsisakymas leistų mažesnėms elektros tiekėjų bendrovėms žengti į rinką, kas reikštų ir didesnę kainų konkurenciją bei pasirinkimo galimybę vartotojams. Iki tol Europos Parlamente buvo kurį laiką diskutuojama apie elektros energetikos monopolistų piktnaudžiavimą galiomis, kas atvedė iki sprendimo įteisinti elektros tiekėjų rinkos konkurenciją.

Elektros tiekėjų konkurencija

Kartu su laisvėmis, vartotojams tenka ir daugiau atsakomybės – kurį nepriklausomą elektros tiekėją pasirinkti? Ar verta jį rinktis apskritai?

Ar verta keisti elektros tiekėją?

Klausimas, ar verta keisti elektros tiekėją, kyla ne vienam. Jeigu sena sistema veikė puikiai, kam apskritai kažką keisti? Į naująją elektros tiekėjų rinką reikėtų žiūrėti panašiai, kaip į telekomunikacijos – tiekėjas vartotojui siūlo planus su tam tikromis sąlygomis, o šis renkasi jam asmeniškai patraukliausią pasiūlymą. Paspauskite ant nuorodos ir sužinokite daugiau apie elektros kainą. Netikus ar pasikeitus sutarties sąlygoms, elektros tiekėją galima pakeisti į kitą, kas buvo neįmanoma monopolinėmis rinkos sąlygomis. Rekomenduojame detaliau pasigilinti į elektros tiekėjo pasirinkimo subtilybes paspaudus šią nuorodą: Kaip pasirinkti elektros tiekėją? Tiesa, elektros tiekėjo keitimą gali riboti tam tikros sutartys bei įsipareigojimai, sudaryti abipusiu susitarimu.

Iki kada pasirinkti elektros tiekėją?

Elektros tiekėją visi šalies gyventojai turės pasirinkti iki 2023 metų pradžios, tačiau šį sprendimą galima priimti iš anksto, pasirašant sutartį su nepriklausomu elektros tiekėju. Šiuo metu vyksta antrasis Lietuvos elektros rinkos liberalizacijos etapas, o iki trečiojo etapo pabaigos nepasirinkusieji elektros tiekėjo automatiškai pateks į valstybės garantuojamą elektros tiekimą.

Nepasirinkusieji nepriklausomo elektros tiekėjo mokės daugiau

Kas nutiks su nepasirinkusiais nepriklausomo elektros tiekėjo laiku? Laiku nepasirinkusiems nepriklausomo elektros tiekėjo bus suteikiamas garantinis elektros tiekimas, kurį užtikrins ESO. Kadangi tai yra valstybės reguliuojamas elektros tiekimas ir konkurencinės sąlugos jam negalios, numatoma, jog vartotojai už jį mokės net 25 % daugiau.

Elektros energija iš bendrovės „Perlas Energija“

Bendrovė „Perlas Energija“ siūlo ne tik elektros energiją už sąžiningą, vieną mažiausių rinkoje kainą, bet ir skaidrias bei paprastas sutarties pasirašymo sąlygas bei nuoširdų aptarnavimą. Sutartyse nerasite painių sąlygų, įmonė nemanipuliuoja skaičiais ir visada stengiasi, kad elektros tiekėjo pasirinkimas būtų aiškus ir paprastas. Sutartį su „Perlas Energija” galite galite sudaryti tiesiog internetu arba “Perlas” terminaluose, o pasirašę sutartį dar gausite ir atsiskaitymo knygelę dovanų.


Elektros prekės

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *