Sigita Astikienė
Vlado Šlaito viešosios bibliotekos Bibliografijos-kraštotyros skyriaus vedėja
Rugpjūčio 15-oji – Švenčiausios Mergelės Marijos ėmimo į dangų diena, dar kitaip vadinama Žoline. Vienas svarbiausių jos akcentų – iš įvairiausių augalų ir kitų gėrybių sukurta puokštė. Pašventinta bažnyčioje tokia puokštė įgyja simbolinę prasmę, tikima, kad ji atneš sėkmę ir apsaugos nuo nelaimių. Žolinės puokštė įgyja stipriausias galias tuomet, kai ji sukurta pačių rankomis.
Kaip ir kasmet, pasitinkant Žolinę, Ukmergės Vlado Šlaito viešojoje bibliotekoje buvo surengta puokščių paroda. Gėlių žiedais papuošta biblioteka taip atgyja jau šeštąjį kartą.
Puokštes iš laukų, pievų ir darželių kūrė bibliotekininkės, lankytojai ir svečiai. Tądien buvo atidaryta menininkės Agnės Laužadytės-Tutlienės paroda ir pristatyta žurnalisto, miškininko Šarūno Laužadžio knyga „Padavimai apie Lietuvos vietovardžius“. Gražiai sutapo, kad būtent gamtos ir gėlių vaizdai atsispindėjo ne viename autorės paveiksle, o ir viso renginio tematika sukosi apie gamtą, kūrybą ir neišpasakytas žmogaus galimybes kurti grožį.
Puokščių būta pačių įvairiausių – ir skirtų šiemet šimtmetį mininčiam kraštiečiui poetui Vladui Šlaitui, ir papuoštų gražiais literatūriniais, meniniais pavadinimais: „Aš mylėjau tave tau nežinant…“, „Ar iš balos tas gražumas mano prigimimo“, „Senbernis ieško žmonos“…
Visada džiugu, kai prie bibliotekininkų iniciatyvos prisideda skaitytojai, todėl skatindama juos prisidėti biblioteka kasmet skiria ir dovanų. Šiemet skaitytojai iš Laičių Aldonai Kriukelienei už jos puokštę dovanojome naujausią Deltuvos kultūros almanacho „Eskizai“ numerį.
Žolinė – viena iš švenčių, suburiančių bibliotekos darbuotojus ir lankytojus kūrybai, kviečiančių burtis bendrai veiklai. O įvairiaspalviai sodų, laukų, darželių ir pievų gėlynai bei žolynai sukurtose improvizacijose atskleidė išeinančios vasaros grožį ir priminė, kad jau visai netrukus pereisime iš vasaros į rudenį…